Šokiai su negyvėliais Madagaskare

Šventės akimirka

Šventės akimirka

Kiekviena šalis turi savotiškas tradicijas, kaip derėtų pagerbti mirusiuosius. Tačiau Madagaskare ši tradicija itin neįprasta. Kas 7 metus mirusių žmonių kapavietės yra atveriamos, o lavonai pervyniojami į naujas paklodes ir išnešami į gatves, kur su jais šoka giminės ir draugai.

Ši diena vietinių dar vadinama famadihana. Malagašiai, pagonys Madagaskaro gyventojai, tiki, kad žmogus yra kilęs iš protėvių organų, tad mirusius giminaičius reikia nuolat prižiūrėti ir komunikuoti su jais. Jie taip pat tiki, kad kol kūnas pilnai nesuiręs, gyvieji gali bendrauti su velioniu, o taip pat ir linksmintis.

Tiesa, nuomonės dėl šios tradicijos būtinumo Madagaskare yra gana skirtingos. 55-erių metų fermeris Rakotinarivo Henri, nesenai atšventęs famadihana, pasakojo: “Geras jausmas padėkoti proseneliams asmeniškai, mes tikrai esame daug jiems skolingi. Aš meldžiu jų geros sveikatos ir kitų turtų.”, tuo tarpų 30-metis technologijų įmonės vadovas Jean Rotovoherison yra kiek šiuolaikiškesnių pažiūrų: “Mes netikime, kad galime bendrauti su mirusiais, tačiau manome, kad famadihana sustiprina santykius tarp skirtingų kartų.”

Jei pažiūrėsite vaizdo įrašą iš vienos šventės, pamatysite, kad čia niekas neverkia, o tik linksminasi ir šoka pagal gyvą muziką.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. sokiai Kaune parašė:

    Įdomi tradicija, tik nežinau ar Lietuvoje ji pritaptų 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *