Neft Dashlari – kadaise visus stebinęs naftininkų miestas ant vandens

miestas-ant-vandens

Didžiulės naftos platformos laikinomis gyvenvietėms tūkstančiams žmonių tampa nuo pat tada, kai jos buvo pradėtos statyti dvidešimto amžiaus pradžioje. Tačiau vienas platformų kompleksas išsiskiria iš kitų. Tai Neft Dashlari, esantis Kaspijos jūroje, 65 kilometrai į rytus nuo Azerbaidžano sostinės Baku. Šiame komplekse dabar gyvena apie tūkstantį žmonių, tačiau tikras šio dirbtinio miesto aukso amžius jau praeityje. Kadaise jame virė tikras gyvenimas.

Naftos platformų kompleksas šioje vietovėje imtas statyti 1949-aisiais ir per kelis metus išsiplėtė iki to, kad jį sudarė 2 tūkst. naftos išgavimo platformų, o jas jungė 300 kilometrų ilgio tiltų tinklas.

miestas-ant-vandens2

Geriausiais laikais Neft Dashlari miestelyje gyveno maždaug 5 tūkst. žmonių, o čia netrūko nieko – buvo ir aštuonių aukštų daugiabučiai, 300 vietų kino teatras, pirtys, futbolo aikštė, kepykla, biblioteka, gėrimų darykla, skalbykla ir netgi parkas. Priminsime, kad visa tai buvo pastatyta ant į jūros dugną susmaigstytų polių, 55 kilometrai nuo artimiausios sausumos.

miestas-ant-vandens3

Tačiau žlugus Sovietų Sąjungai miestas ėmė merdėti. Dauguma platformų sustabdė savo darbą, o jas jungiantys tiltai ėmė garmėti į jūrą. Dabar iš 300 kilometrų tiltų tinklo belikę vos 45 kilometrai, o populiaciją paskutiniais skaičiavimais sudaro tik 933 gyventojus. Pasak Vokietijos žurnalo „Der Spiegel“, dabar čia dirbantys specialistai uždirba maždaug po 120 eurų per mėnesį.

Įdomu tai, kad ši vietovė pašaliniams praktiškai neprieinama. Miestelis akylai saugomas ir į jį svetimšaliai ne tik negali patekti, bet negali netgi ir pasižvalgyti per „Google Maps“, mat jame Neft Dashlari tiesiog nėra.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *