Rusų mokslininkas susileido į save 3,5mln. metų senumo bakteriją ir tikisi gyventi amžinai

mokslininkas

Grupelė Rusijos mokslininkų tiki, kad amžino gyvenimo paslaptis slypi ledo sukaustytame Sibire. Šiuo metu jie atlieka tyrimus su bakterija, kurią 2009-aisiais rado įšalusią lede. Kadangi bakterija atšiauriomis sąlygomis sugebėjo išgyventi pusketvirto milijono metų, mokslininkai tiki, kad būtent ji gali įminti amžino gyvenimo paslaptį.

Vienas iš šios grupės tyrėjų – Anatolijus Brouchkovas, prieš pora metų sutiko būti bandomuoju triušiu ir į jo organizmą buvo suleista šios bakterijos. Dabar vyras tikina, kad niekada anksčiau nesijautė esąs toks gyvybingas. Prieš testuojant bakteriją su žmonėmis, ji buvo išbandyta su pelėmis ir rezultatai buvo teigiami.

bakterija

„Aš pradėjau dirbti  ilgiau ir per pastaruosius porą metų neturėjau nė menkiausio peršalimo“, – teigė Anatolijus. Tiesa, vyras pripažino, kad jo puiki savijauta gali būti grindžiama psichologiniu nusiteikimu. Vyras teigia, kad negali objektyviai įvertinti bakterijos duodamos naudos. Prieš susileisdamas ją Anatolijus neatliko jokių medicininių tyrimu, tad dabar negali palyginti savo fizinės būklės su ta, kurią turėjo prieš keletą metų.

Kur kas kruopščiau tyrimai buvo atlikti su pelėmis. Pastebėta, kad pelės, kurioms buvo suleista bakterijos, seno lėčiau, o vyresnės pelės buvo vaisingesnės nei tos, kurioms bakterijos suleista nebuvo. Mokslininkai teigia, kad jiems reikia išsiaiškinti kas leidžia šitiek metų bakterijai išlikti gyvai ir tada tai būtų galima panaudoti žmonių ilgaamžiškumui didinti.

Anatolijus taip pat atskleidė, kad pastaruoju metu ledynai, kuriuose buvo rasta bakterija, pamažu tirpsta, tad greitai ji pateks į geriamą vandenį ir Sibiro gyventojai, nori to ar nenori, įsileis bakteriją į savo organizmus.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai