Rusų mokslininkas susileido į save 3,5mln. metų senumo bakteriją ir tikisi gyventi amžinai

mokslininkas

Grupelė Rusijos mokslininkų tiki, kad amžino gyvenimo paslaptis slypi ledo sukaustytame Sibire. Šiuo metu jie atlieka tyrimus su bakterija, kurią 2009-aisiais rado įšalusią lede. Kadangi bakterija atšiauriomis sąlygomis sugebėjo išgyventi pusketvirto milijono metų, mokslininkai tiki, kad būtent ji gali įminti amžino gyvenimo paslaptį.

Vienas iš šios grupės tyrėjų – Anatolijus Brouchkovas, prieš pora metų sutiko būti bandomuoju triušiu ir į jo organizmą buvo suleista šios bakterijos. Dabar vyras tikina, kad niekada anksčiau nesijautė esąs toks gyvybingas. Prieš testuojant bakteriją su žmonėmis, ji buvo išbandyta su pelėmis ir rezultatai buvo teigiami.

bakterija

„Aš pradėjau dirbti  ilgiau ir per pastaruosius porą metų neturėjau nė menkiausio peršalimo“, – teigė Anatolijus. Tiesa, vyras pripažino, kad jo puiki savijauta gali būti grindžiama psichologiniu nusiteikimu. Vyras teigia, kad negali objektyviai įvertinti bakterijos duodamos naudos. Prieš susileisdamas ją Anatolijus neatliko jokių medicininių tyrimu, tad dabar negali palyginti savo fizinės būklės su ta, kurią turėjo prieš keletą metų.

Kur kas kruopščiau tyrimai buvo atlikti su pelėmis. Pastebėta, kad pelės, kurioms buvo suleista bakterijos, seno lėčiau, o vyresnės pelės buvo vaisingesnės nei tos, kurioms bakterijos suleista nebuvo. Mokslininkai teigia, kad jiems reikia išsiaiškinti kas leidžia šitiek metų bakterijai išlikti gyvai ir tada tai būtų galima panaudoti žmonių ilgaamžiškumui didinti.

Anatolijus taip pat atskleidė, kad pastaruoju metu ledynai, kuriuose buvo rasta bakterija, pamažu tirpsta, tad greitai ji pateks į geriamą vandenį ir Sibiro gyventojai, nori to ar nenori, įsileis bakteriją į savo organizmus.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *