Olandijoje duris atvėrė pirmieji viešbučiai iš smėlio

smelio-viesbutis

Jei jums patinka vasara paplūdimyje statyti smėlio pilis, jums neabejotinai patiktų pagyventi ir viešbutyje, pastatytame iš smėlio. Oss ir Sneek miestuose vykstančio kasmetinio smėlio skulptūrų konkurso proga šiuose Olandijos miestuose atsidarė pirmosios pasaulyje smėlio pilys, pritaikytos gyvenimui.

Viena smėlio pilis pastatyta animacinio filmuko „Flinstounai“ tematika, kita – remiantis kinų kultūros motyvais. Tiesa, baldai kambariuose pagaminti ne iš smėlio, o iš jiems būdingų medžiagų. Tačiau šiose smėlio pilyse yra visi patogumai – elektra, vanduo, internetas ir karališko dydžio lovos.

smelio-viesbutis2

Konstrukcijos šioms smėlio pilims buvo sukurtos per keturias savaites, o idėjos koncepcija nužiūrėta iš ledo viešbučių, esančių Švedijoje bei Suomijoje. „Buvo tikras iššūkis. Smėlis kur kas nestabilesnis už ledą, tad mes turėjome būti labai kūrybiški, kad sukurtume tobulą balansą tarp magiškai atrodančio smėlio kambario ir patogios bei saugios erdvės svečiams“, – pasakojo vienas iš idėjos autorių Alec Messchaert. Tiesa, saugumo sumetimais visas smėlio pilių karkasas pagamintas iš plonų betono plokščių ir tik vėliau viskas buvo padengta smėlio sluoksniu.

smelio-viesbutis3

Naktis tokiame viešbutyje kainuoja nei daug, nei mažai – 150 eurų. Tačiau kambarius užsisakyti galima tik smėlio skulptūrų festivalio metu. Oss mieste šis renginys prieš keletą dienų jau baigėsi, bet Sneek mieste jis vyksta iki spalio 4 dienos. Iki tada ir galima bus gyventi šiose smėlio pilyse. Vis dėlto, organizatoriai pažada, kad ir kitais metais ši atrakcija bus vėl prieinama smalsuoliams. Negana to, dėka didelio susidomėjimo tokiais viešbučiais, jų organizatoriai kitąmet žada pastatyti daugiau – Vokietijoje bei Didžiojoje Britanijoje.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. 22 spalio, 2015

    […] tai, kad keistus statinius Olandijoje rašome jau nebe pirmą kartą. Kiek anksčiau rašėme apie iš smėlio pastatytus viešbučius, o dar anksčiau apie viešbutį, įrengtą […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *