Prieš 30 metų Olandijoje pastatyti namai-burbulai gyvenami iki šiol

nama-burbulai

Ne. Tai ne kokie milžiniški pievagrybiai. Ir net ne kamuoliai. Tai tikrų tikriausi gyvenamieji namai, kurie prieš 30 metų buvo pastatyti Olandijoje, Eindhovene.

1980-aisiais Hertogenboscho (Eindhoveno dalis) vyriausybė paskyrė solidžią subsidiją futuristinių namų statybų projektui. Subsidija pasinaudojo architektas Dries Kreijkamp ir po ketverių metų jis jau buvo „prikepęs“ dešimtis identiškai atrodančių namų-burbulų.

namai-burbulai

Namai vienas šalia kito pastatyti taip, kad pro langus atsivertų kuo daugiau gamtos. Pirmasis šių namų aukštas yra savotiška laiptinė, per kurią patenkama į pagrindinį burbulą, kuriame jau yra miegamasis, svetainė, vonios kambarys bei virtuvė. Namo diametras – vos 5,5 metro, tad tokios konstrukcijos namai yra puikus variantas vienišiams, kuriems nereikia didelės erdvės.

namai-burbulai3

Kad ir kaip keistai gyvenimas tokiame pastate atrodytų, tačiau beveik visi šie namai iki šiol yra apgyvendinti. Negana to, jų architektas jau brandina naujas namų-burbulų idėjas. Dabar jis pasiryžęs suprojektuoti tokios pačios formos pastatą, kuris plūduriuotų ant vandens.

Įdomu tai, kad keistus statinius Olandijoje rašome jau nebe pirmą kartą. Kiek anksčiau rašėme apie iš smėlio pastatytus viešbučius, o dar anksčiau apie viešbutį, įrengtą krane.

Pamatyk tai savo akimis! Bet pirmiausiai – pasirūpink savo nakvyne. Booking.com

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

2 komentarai

  1. na įdomiai atrodo, tokiuose kompaktiškuose namučiuose turbūt visada labai šilta ir mažos kainos už šildymą būna. 😀 gyventi tokiame nenorėčiau, bet paviešėti parą ar dvi keliaujant, mielai.

  2. man tai čia irgi kažkaip nesąmoningai atrodo, tik turistiniais tikslais tokie burbulai. tikrai tikiu, kad telpa viskas ir miegamasis ir virtuvė ir poilsio zona, viską galima padaryti, bet ne ilgai perspektyvai..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *