Superarbūzas – kinai iš vienos sėklos išaugino 131 arbūzą

arbuzo-auginimas

Įprastai iš arbūzo sėklos išaugęs augalas subrandina nuo 1 iki 4 vaisių, tačiau Kinijos mokslininkai sugriovė visą motinos gamtos tvarką ir iš vieno augalo užaugino net 131 arbūzą bei pasiekė naują Gineso rekordą.

Grupelė Zhengzhou tyrimų instituto mokslininkų, vadovaujama agronomo Zhu Xuegang, išvedė naują arbūzų rūšį, kuri gali smarkiai įtakoti šių vaisių rinką. Įprastinėmis sąlygomis ant arbūzo augalo užsimezga kelios dešimtys smulkių arbūziukų, tačiau su laiku didžioji dalis jų sunyksta ir išlieka tik 1-4 stipriausieji, kurie subręsta iki normalaus arbūzo. Tačiau šių mokslininkų dėka, augalas brandina visus užsimezgusius vaisius.

didziulis-arbuzas

Mokslininkų grupė pirmąją sėklą į žemę pasodino balandžio 26 dieną 100 kvadratinių metrų darže. Gegužės 1-ąją augalą pradėta laistyti, o štai liepos 31 dieną darže jau gulėjo 131 arbūzas, kurių svoris buvo nuo 5 iki 19 kilogramų. Vienintelis vargas, su kuriuo susidūrė mokslininkai, buvo kas rytą sunkius arbūzus patraukti vis toliau, kad šie galėtų sėkmingai augti neužgoždami vienas kito.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *