Naujas pasaulio rekordas: 54 metų vyras po vandeniu nekvėpuodamas išbuvo 24 minutes

54-erių kroatas Budimir Buda Šobat sekmadienį pasiekė naują pasaulio rekordą – po vandeniu nekvėpuodamas jis išbuvo 24 minutes ir 33 sekundes. Taip jis pagerino sau pačiam priklausiusį ankstesnį rekordą, kuris buvo 24 minutės ir 11 sekundžių.

Neįtikėtinas rekordas buvo pasiektas Sisakos mieste esančiame baseine. Rekordą akylai prižiūrėjo medikų komanda. Prieš pat paneriant į baseiną Budimiras kelias minutes kvėpavo grynu dėguonimi, taip prisotindamas organizmą deguonies atsargų.

Savo aistrą nekvėpuoti kroatas atrado prieš keletą metų, kai po ilgų metų, praleistų kultūrizme, jis išbandė nardymą. Nuo to laiko bandymai vis ilgiau išbūti po vandeniu be jokių pagalbinių priemonių jam tapo savotiška pramoga.

Tiesa, yra dvi nekvėpavimo po vandeniu rekordo versijos. Budimiras pagerino rekordą, kuriam prieš paneriant leidžiama prisotinti organizmą deguonimi iš deguonies baliono. O štai rekordas, kuriam jokių pagalbinių priemonių prieš paneriant taikyti negalima, nepagerintas jau nuo 2014 metų. Ir šis rekordas yra viso labo 11 minučių ir 54 sekundės.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *