10 faktų apie saulėtąją Graikiją

Graikijoje nepasirinksi – balsuoti rinkimuose ar ne. Visi Graikijos piliečiai, kuriems yra 18 metų, turi prievolę balsuoti.

Nuo jūros Graikijoje pabėgti tiesiog neįmanoma. Jūros pakrantė yra daugiau nei 14 tūkst. kilometrų ilgio. O tolimiausias taškas nuo jūros yra už 136 kilometrų sausumoje.

Graikijoje geriau nemojuoti atviru delnu. Toks pasisveikinimas gali būti palaikytas įžeidimu. Geriausia – susitrenkti kumščiais.

Žodį „Barbaras“ sugalvojo graikai. Ir tai gana linksma istorija, mat žodis buvo sugalvotas pagal priešų šarvų skleidžiamą triukšmą, kai šie artėdavo – „bar-bar-bar“.

Jei graikas pasakys jums koplimentą ir vėliau jus apspjaus – neįsižeiskite. Tikima, kad apspjovus pagirtą žmogų velnias nuo šio nepavogs komplimento.

Ikoniškieji mėlyni pastatų stogai, kurie yra tarsi vizitinė Santorini kortelė, tokie yra ne tik dėl grožio. Vietinių manoma, kad mėlyna spalva apsaugo namus nuo velnio.

Gimtadieniai Graikijoje nėra svarbiausia asmeninė šventė. Kur kas labiau čia švenčiamos vardo dienos.

Graikijoje yra maždaug 2000 salų ir vos 170 iš jų yra apgyvendintos.

Graikai – dažniausiai besimylinti tauta pasaulyje. Jau dešimt metų iš eilės. Vidutinis graikas mylisi 164 kartus per metus.

Atėnai yra vienas seniausių miestų Europoje. Jame žmonės gyvena jau maždaug 7 tūkst. metų.

Kur apsistoti Graikijoje?

Booking.com
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *