10 įdomiausių faktų apie serialą „Squid Game“
Kai Netflix 2019-aisiais paskelbė apie planuojamą kurti serialą, iš pradžių jo skelbiamas pavadinimas buvo „Round Six“.
Serialo kūrėjas Hwang Dong-hyuk scenarijų pradėjo rašyti dar 2008-aisiais. Kūrėjas pripažino, kad tuo metu didžiausia jo baimė buvo, kad serialas yra per žiaurus ir platesnė auditorija jo nesupras. Vis dėlto, po dešimties metų juo susidomėjus Netflix kompanijai, pasikeitė žiūrovų įpročiai ir jis dabar yra vienas žiūrimiausių pasaulyje.
Pirmoje serijoje esanti lėlė žudikė iš tiesų egzistuoja (tiesa, ne kaip žudikė). Filmavimų metu ji buvo pasiskolinta iš Jincheon mieste esančio arklių vežimų muziejaus, kuriame ji tiesiog stovėjo prie įėjimo kaip dekoracija.
Aštuonių simbolių telefono numeris, kuriuo dalyviai turėjo paskambinti norėdami dalyvauti žaidime, iš tiesų egzistuoja. Serialo kūrėjai nepasivargino prieš filmavimus patikrinti kam priklauso numeris ir dėl to po serialo debiuto vienas vyras iš Pietų Korėjos ėmė sulaukti po 4 tūkst. skambučių per dieną. Netflix pažadėjo pakoreguoti scenas, kuriose matomas numeris.
„Squid Game“ sėkmė išpopuliarino ir kitus panašaus tipo azijietiškus serialus. Šiuo metu kiek netikėtai tarp populiariausių Netflix serialų atsidūrė ir japonų kūrėjų serialas „Alice in Borderland“ bei korėjiečių „Sweet Home“.
Netflix prezidentas patvirtino, kad „Squid Game“ serialas turi visus šansus greitu metu tapti populiariausiu Netflix serialu istorijoje.
Vieno iš serialo žvaigždžių, kišenvagės Kang Sae-byeok, realybėje geriau žinomos kaip Jung Ho-yeon vardu, vaidmuo buvo jos debiutas aktorystėje. Iki tol ji buvo geriau žinoma kaip modelis. Po serialo debiuto jos socialinius profilius užklupo didžiulė sėkmė. Vien Instagram’e jos sekėjų gretos vos per kelias savaites pakilo nuo pusės milijono iki dvidešimties milijonų.
Serialo kūrėjas pripažino, kad žaidimo dalyvių vilkėti žali sportiniai kostiumai buvo pasiūti iš itin prastų medžiagų, todėl kai vienoje scenoje vaidindavo šimtai žmonių su tokiais kostiumais, patalpa kaip man paskęsdavo mikrodulkėse, atskilusiose nuo rūbų. Hwang pripažino, kad kai kuriose scenose aktoriams buvo netgi sunku kvėpuoti arba prasidėdavo alerginės reakcijos.
Pagal originalią idėją žaidimo sargybiniai turėjo vilkėti berniukų skautų uniformas. Vis dėlto, tokios uniformos per daug išryškino vyriškus kūnus, o kūrėjas norėjo, kad visi sargybiniai atrodytų kaip „skruzdės kolonijoje“ – būtų kuo labiau vienodi. Tad buvo nuspręsta pasirinkti visą kūną dengiančius kostiumus.
Tiems, kurie laukia antrojo sezono, turime blogų žinių. Serialo kūrėjas kol kas neturi jokių planų kurti antrąjį sezoną. „Aš neturiu jokių planų kuri „Squid Game 2“ serialą. Pavargstu vien pagalvojęs apie šią mintį. Tačiau, jei kada tai darysiu, tikrai nedarysiu to vienas. Norėčiau turėti rašytojų komandą ir kelis patyrusius režisierius.“, – pripažino kūrėjas.