Faktai apie griežčiausią Alkatrazo kalėjimą

Alkatrazas 1934-aisias tapo federaliniu griežto rėžimo kalėjimu. Į jį buvo siunčiami tik itin pavojingi kaliniai. Kadangi kalėjimas buvo pastatytas saloje, apsuptoje vandens, buvo laikoma, kad iš jo neįmanoma pabėgti.

Iki 1933 metų Alkatrazas nebuvo griežto rėžimo kalėjimas. Kai kurie kaliniai netgi dirbo auklėmis vaikams, kurių tėvai dirbo saloje.

Alkatrazas savo gyvavimo metu buvo vienintelis kalėjimas, turėjęs karštus dušus. Ir ne todėl, kad taip buvo bandoma pamaloninti kalinius. O todėl, kad prie karšto vandens pripratę kaliniai patirtų šoką bandydami pabėgti iš kalėjimo, kitaip tariant – išplaukti iš salos, kurią supa ledinis vanduo.

Alkatrazas buvo griežtai tik vyrų kalėjimas. Čia netgi nebuvo moteriškos lyties personalo. Kai kurie kaliniai taip praleisdavo 20 metų neišgirsdami moteriško balso.

Alkatrazas nebuvo skirtas ilgoms bausmėms atlikti. Dauguma kalinių čia buvo pasiunčiami, kad pasitaisytų, praleisdavo 6-8 metus ir buvo gražinami likusios bausmės atlikti į įprastus kalėjimus.

Kameros Alkatrazo kalėjime buvo ne ką didesnės už spintas. Vienam kaliniui tekdavo maždaug 1,5×2,7 metrų pločio kamera. Kameroje buvo lova, kriauklė ir tualetas.

Lankytojai pas kalinius galėdavo atvykti kartą į mėnesį. Tačiau lankymo sąlygos buvo itin griežtos – jokio kontakto, jokio maisto ar gėrimų, jokių kalbų apie nūdienos aktualijas ar gyvenimą kalėjime.

Pasak oficialios statistikos – niekam nepavyko pabėgti iš Alkatrazo. 36 vyrai bandė tai padaryti, 23 buvo sučiupti, 6 nužudyti, 5 dingo be žinios ir laikoma, kad jie nuskendo.

Nuo 1980-ųjų kasmet organizuojamas Alkatrazo maratonas, kuriuo bandoma įrodyti, kad pabėgimas iš kalėjimo yra įmanomas. Maratono metu 2,4 kilomterus plaukiama, 28 kilometrus važiuojama dviračiu ir dar 13 kilometrų bėgama.

Pagal numerius ant kalinio uniformos galima buvo spręsti kiek laiko jis čia yra. Kaliniai su 4 skaitmenų skaičiais ant krūtinės buvo laikomi naujokais, o visi su mažiau skaitmenų – senbūviais. 1934-aisiais į kalėjimą patekęs Al Capone gavo 85 numerį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai