Faktai apie griežčiausią Alkatrazo kalėjimą

Alkatrazas 1934-aisias tapo federaliniu griežto rėžimo kalėjimu. Į jį buvo siunčiami tik itin pavojingi kaliniai. Kadangi kalėjimas buvo pastatytas saloje, apsuptoje vandens, buvo laikoma, kad iš jo neįmanoma pabėgti.

Iki 1933 metų Alkatrazas nebuvo griežto rėžimo kalėjimas. Kai kurie kaliniai netgi dirbo auklėmis vaikams, kurių tėvai dirbo saloje.

Alkatrazas savo gyvavimo metu buvo vienintelis kalėjimas, turėjęs karštus dušus. Ir ne todėl, kad taip buvo bandoma pamaloninti kalinius. O todėl, kad prie karšto vandens pripratę kaliniai patirtų šoką bandydami pabėgti iš kalėjimo, kitaip tariant – išplaukti iš salos, kurią supa ledinis vanduo.

Alkatrazas buvo griežtai tik vyrų kalėjimas. Čia netgi nebuvo moteriškos lyties personalo. Kai kurie kaliniai taip praleisdavo 20 metų neišgirsdami moteriško balso.

Alkatrazas nebuvo skirtas ilgoms bausmėms atlikti. Dauguma kalinių čia buvo pasiunčiami, kad pasitaisytų, praleisdavo 6-8 metus ir buvo gražinami likusios bausmės atlikti į įprastus kalėjimus.

Kameros Alkatrazo kalėjime buvo ne ką didesnės už spintas. Vienam kaliniui tekdavo maždaug 1,5×2,7 metrų pločio kamera. Kameroje buvo lova, kriauklė ir tualetas.

Lankytojai pas kalinius galėdavo atvykti kartą į mėnesį. Tačiau lankymo sąlygos buvo itin griežtos – jokio kontakto, jokio maisto ar gėrimų, jokių kalbų apie nūdienos aktualijas ar gyvenimą kalėjime.

Pasak oficialios statistikos – niekam nepavyko pabėgti iš Alkatrazo. 36 vyrai bandė tai padaryti, 23 buvo sučiupti, 6 nužudyti, 5 dingo be žinios ir laikoma, kad jie nuskendo.

Nuo 1980-ųjų kasmet organizuojamas Alkatrazo maratonas, kuriuo bandoma įrodyti, kad pabėgimas iš kalėjimo yra įmanomas. Maratono metu 2,4 kilomterus plaukiama, 28 kilometrus važiuojama dviračiu ir dar 13 kilometrų bėgama.

Pagal numerius ant kalinio uniformos galima buvo spręsti kiek laiko jis čia yra. Kaliniai su 4 skaitmenų skaičiais ant krūtinės buvo laikomi naujokais, o visi su mažiau skaitmenų – senbūviais. 1934-aisiais į kalėjimą patekęs Al Capone gavo 85 numerį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *