Kalėjimai – kuriuose norėtumėte atlikti savo bausmę

Teisingumo centras Leobene, Austrijoje

austrijos kalėjimas, kalėjimas austrijoje

Jei padarei nesmurtinį nusikaltimą Austrijoje, pavyzdžiui – pavogei kaimyno šunį, greičiausiai bausmę atliksi Leobeno kalėjime. Kiekvienas kalinys čia gauna atskirą kamerą su jam vienam skirtu vonios kambariu bei virtuvėle. Kiekviename kambaryje čia taip pat yra po televizorių, o lauke – parkas bei krepšinio aikštelė.

Aranjuezo kalėjimas Ispanijoje

kalėjimas ispanijoje, isanijos kalėjimas- šeimų kalėjimas

Jei esate šeimos žmogus, kalėti jums geriausia būtų šiame Ispanijos kalėjime. Žmonos ir vaikai su kaliniais čia gali leisti tiek laiko, kiek tik nori. O ir kalėjimo aplinka sutvarkyta taip, kad netraumuotų vaikų.

Bastoy kalėjimas Norvegijoje

bastoy kalėjimas, kalėjimas norvegijoje

Šis minimalios apsaugos kalėjimas įsikūręs Bastoy saloje. Jame kali daugiau nei 100 kalinių, tačiau jie laiką leidžia ne vienutėse, o atskiruose namuose, kuriuose gyvena mažomis grupelėmis visai kaip šeima. Užimtumo čia taip pat netrūksta – kaliniai gali žaisti tenisą, žvejoti, jodinėti žirgais arba dirbti fermoje.

Sollentuna kalėjimas Švedijoje

sollentuna kalėjimas, kalėjimas švedijoje

Čia kalintys kaliniai mėgaujasi patogiomis lovomis ir atskirais vonios kambariais. Laisvalaikį jie gali leisti sporto salėje arba prie televizoriaus. Taip pat kiekvienas kalinys gali pats sau pasigaminti valgyti ką tik panorėjęs. Apsaugos čia irgi beveik nėra, nes kiekvienas centimetras stebimas saugumo kameromis.

Jos Didenybės moterų kalėjimas Anglijoje

jos didenybės moterų kalėjimas, kalėjimas anglijoje

Į šį kalėjimą patenka moterys, turinčios mažų vaikų. Čia kalinčios damos greičiau ne atlieka bausmę, o mokosi įsikabinti į gyvenimą ir atsakingai auginti vaikus. Kalinės gali nemokamai mokytis įvairiausių amatų – kad ir kirpėjos arba kosmetologės.

Soumenlinna kalėjimas Suomijoje

soumenlinna kalėjimas, kalėjimas suomijoje

Tai vienas atviriausių kalėjimų pasaulyje. Saloje įsikūręs miestelis visai neprimena nusikaltėlių buveinės. Kaliniai gyvena atskiruose namuose, o laiką leidžia dirbdami statybose arba kitus darbus.

Halden kalėjimas Norvegijoje

halden kalėjimas, kalėjimas norvegijoje

Jei anksčiau išvardintuose kalėjimuose dažniausiai kali nesunkius nusikaltimus padarę žmonės, tai šis kalėjimas yra tikras žudikų rojus. Halden kalėjime kalintys sunkūs nusikaltėliai laisvalaikiu gali kopinėti sienomis, lankytis bibliotekoje, mokytis gaminti valgyti ir netgi kurti muziką.

San Pedro kalėjimas Bolivijoje

san pedro kalėjimas, kalėjimas bolivijoje

Šis kalėjimas kiek kitoks nei visi. Jis nėra toks gražus, tačiau jame verdantis gyvenimas beveik niekuo nesiskiria nuo kituose Bolivijos miestuose gyvenančių žmonių kasdienybės. Kaliniai čia bausmę atlieka kartu su savo šeimomis. Kalėjime galima įkurti savo verslą – tarkim atidaryti parduotuvę arba kavinę. Beveik visi San Pedro kaliniai turi darbus kalėjime ir laiką leidžia visai kaip laisvėje.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *