Bartek Ostalowski – vienintelis pasaulyje profesionalus šonaslydžio meistras be rankų

Nepaisant fakto, kad 2006 metais, būdamas vos 20-ies, lenkas Bartek Ostalowski tragiško įvykio metu neteko abiejų rankų, jo aistra automobiliams niekur nedingo ir galiausiai netgi tapo jo pragyvenimo šaltiniu. Šiandien Bartek yra profesionalus šonaslydžio (drifto) meistras ir sėkmingai vien su kojomis valdo šimtus arklių savo sportiniame automobilyje.

Kad susidorotų su savo fizine negalia, Bartek modifikavo savo Nissan Skyline GT-R automobilį: pakeisdamas variklį, įmontuodamas nepriklausomą pavarų dėžę ir sustiprindamas transmisiją. Užsispyręs lenktyninkas vairą kontroliuoja su kaire koja, o pedalus – dešine, tuo tarpu pavaras jungia petimi.

„Po savo nelaimės aš pradėjau ieškoti sprendimų. Paklausiau savęs – jei noriu vėl lenktyniauti, ką turėčiau padaryti?“, – pasakojo Bartek. „Sužinojau apie vyrą iš Lenkijos, kuris, kaip ir aš, neturėjo rankų, tačiau be jokių problemų vairavo automobilį. Po pažinties su juo mano autosporto svajonė tapo vėl gyva ir pasirįžau vieną dieną sugrįžti į lenktynių trasą.“

Šiandien Bartek yra profesionalus šonaslydininkas. 2019 metais Lenkijos šonaslydžio čempionate iš 50 dalyvių jis finišavo devintas.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *