11 įdomių faktų apie Polaroid

Polaroid kompanija buvo įkurta 1937 metais ir pirmiausia ji prekiavo akiniais nuo saulės.

Kodak kompanija buvo viena pirmųjų Polaroid klienčių. Ji pirko poliarizuotus filtrus.

Polaroid kompaniją įkūrė Edwin Land, tačiau sukurti pirmąjį fotoaparatą jį įkvėpė trimetė dukra Jennifer, kurią nufotografavus atostogų metu ši pasiteiravo tėčio kodėl ji čia ir dabar negali pamatyti kaip gavosi nuotrauka.

Pirmoji masinės gamybos Polaroid kamera buvo sukurta 1948 metais ir ji vadinosi „Model 95“. Ji gebėjo daryti tik „sepia“ spalvų (ruda-juoda) nuotraukas.

Pirmąsias spalvotas Polaroid nuotraukas gamykla ėmė gaminti tik 1963 metais.

Iki pat šių dienų galima įsigyti Polaroid 600 fotolapelių, skirtų net ir 1980 metais pagamintiems fotoaparatams.

Senosios Polaroid kameros neturėdavo baterijos, vietoje to, baterija buvo integruojama į pačią kasetę su nuotraukomis. Baterijos pakakdavo lygiai 8 nuotraukoms padaryti. Šis metodas ir toliau išlaikomas su visomis Polaroid 600 tipo nuotraukomis.

Nors atlikėjas Outkast savo dainoje „Hey Ya!“ teigia – „Shake it like a Polaroid picture“ (papurtyk kaip Polaroid nuotrauką), Polaroid kompanijai po dainos pasirodymo teko išplatinti pranešimą spaudai, kuriame jie griežtai nerekomendavo purtyti Polaroid nuotraukų jų ryškinimosi proceso metu, nes tai kenkia pačiai nuotraukai.

1978 metais Polaroid kompanija išgyveno aukso amžių, o joje dirbo net 21 tūkst. darbuotojų. Pajamų prasme pikas buvo 1991 metais, kuomet kompanija uždirbo 3 milijardus JAV dolerių per metus.

2001 metais Polaroid korporacija, neatlaikiusi konkurencijos bei pasikeitusių žmonių įpročių, oficialiai bankrutavo o jos prekinis ženklas buvo parduotas.

2017 metais dėka lenkų milijardieriaus Wiaczesław Smołokowski, Polaroid kompanija atgimė visu gražumu ir ėmė kurti naujus fotoaparatus bei fotolapelius.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai