Dėl nežinomos priežasties moteris iš Brazilijos jau 20 metų verkia kristalais

asaros-kristalai

Laura Ponce dirba slauge vienoje Linso (Brazilija) mokyklų ir ji kenčia nuo keisto sveikatos sutrikimo, kurio nepavyksta pagydyti nei vienam gydytojui jau 20 metų. Moters akyse kaupiasi baltas skystis, tačiau bandant jį išmirksėti susiformuoja kristalai, kurie nuolat žaloja akis.

Tokie kristalai moters akyse formuojasi ne kiekvieną dieną, o kas keletą mėnesių ir tuomet „verkimas“ kristalais trunka kelias savaites. Kartais jai tenka per dieną iš akies pašalinti iki 30 skirtingo dydžio kietų darinių. „Baltas skystis pradeda kietėti vos aš jį noriu pašalinti iš akies. Kai jis sudžiūna, akis pradeda labai skaudėti“, – pasakojo Laura.

asaros-kristalai2

Viskas prasidėjo kai Laurai buvo 15 metų. Tuomet akyse pamačiusi baltą darinį ji kaip reikiant išgąsdino mamą. Kai jį pašalino ir parodė medikams, išgąsdino ir šiuos. Dabar jai jau 35-eri, o gydymo vis dar neranda nei vienas gydytojas. Šiuo metu Laura lankosi pas daktarą Raul Goncalvers. Pasak šio oftalmologo, apie Lauros atvejį nėra parašyta nei vienoje medicininėje knygoje. „Dirbu šį darbą jau 25 metus ir su tokiu atveju dar niekad nesu susidūręs“, – pasakojo medikas.

asaros-kristalai3

Tiesa, gydytojas turi iškėlęs vieną teoriją: „Kaskart, kai mirksime, mes sutepame akį savotišku lubrikantu – ašaromis. Tačiau Lauros ašaros nepakankamai apsaugo akis nuo bakterijų, tad organizmas priverstas gaminti antrą gynybinį sluoksnį, prie kurio dar prisideda keratinas, kuris ir sukelia ašarų kristalizaciją“.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *