Inkstų slėnis – Nepalo miestelis, kurio beveik visi gyventojai yra pardavę po inkstą

inkstus-slenis

Nepale esantis Hokse miestelis yra toks neturtingas, kad kone visi šio miestelio gyventojai turi tik po vieną inkstą, mat kitą yra pardavę. Nieko nuostabaus, kad kiti nepaliečiai šį miestelį tiesiog vadina „Inkstų slėniu“.

Organų supirkėjai pastaruosius 10 metų itin aktyviai lanko šią vietovę ir ieško vis naujų inkstų donorų. Tokių supirkėjų darbas – įtikinti žmones keliauti į pietinę Indiją, ten atiduoti juos chirurgams ir sugražinti atgal į miestelį su krūva pinigų. Kartais supirkėjai imasi pačių absurdiškiausių įtikinėjimo priemonių, pavyzdžiui tvirtina, kad inkstas su laiku ataugs.

Keturių vaikų motina, vardu Geetha, sutiko papasakoti kaip visa tai vyksta: „Dešimt metų į mūsų miestelį vis atvykdavo žmonės ir bandydavo įkalbėti parduoti savo inkstą, tačiau aš visad atsisakydavau. Tačiau mano šeima augo ir mums reikėjo nuosavo namo bei žemės lopinėlio, tad ryžausi operacijai. Taigi, su viena supirkėja nuvykau į Indiją. Procedūra truko vos pusvalandį ir kai pabudau jaučiausi lyg nieko nebūtų nutikę. Tiesa, ligoninėje man dar teko praleisti 3 savaites. Tačiau gavusi 200 tūkst. Nepalo rupijų (beveik 2 tūkst. eurų) aš grįžau į savo miestelį ir nusipirkau namą“.

inkstus-slenis2

Deja, bet ši istorija nėra viena iš tų, kurios baigiasi laimingai. Šių metų balandžio 25 dieną Nepalą sukrėtė galingas žemės drebėjimas, kurio metu buvo sugriautas ne tik Geetha šeimos namas, bet ir daugumos kitų „Inkstų slėnio“ gyventojų pastogės. Šiuo metu daugybė slėnio gyventojų sielvartą bando malšinti alkoholiu, o kiti, kurie iki šiol nebuvo pardavę savo inkstų, dabar jau savo noru prašosi kelionės pas chirurgus Indijoje. Skaičiuojama, kad kasmet juodojoje rinkoje parduodama po 7 tūkst. inkstų, nors tai ir nėra legalu.

Tiesa, ne visada organų supirkėjai su donorais deramai atsiskaito. Kartais žmonės yra tiesiog grobiami ir jiems išpjaunamas inkstas, o retkarčiais apgaunami, kad jiems reikia visai kitos operacijos, o iš tiesų procedūros metu būna išpjaunamas inkstas. Manoma, kad organų prekeiviai už savo „prekes“ iš tiesų gauna 6 kartus didesnę sumą, nei sumoka donorams.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

 1. Doctor susan parašė:

  Ponios ir ponai bei suaugusieji gali kreiptis dėl mūsų donorų programos, kurioje donorai, turintys DONORO SERTIFIKATĄ, gali paaukoti ir gauti atlygį už gyvybės išsaugojimą

  Mūsų donorams skiriame 1187 000 USD už inkstus

  Donoras, norintis paaukoti kitus organus, taip pat gali nurodyti ….

  Susisiekite su queensroyalhospital@gmail.com
  Daugiau informacijos..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *