Inkstų slėnis – Nepalo miestelis, kurio beveik visi gyventojai yra pardavę po inkstą

inkstus-slenis

Nepale esantis Hokse miestelis yra toks neturtingas, kad kone visi šio miestelio gyventojai turi tik po vieną inkstą, mat kitą yra pardavę. Nieko nuostabaus, kad kiti nepaliečiai šį miestelį tiesiog vadina „Inkstų slėniu“.

Organų supirkėjai pastaruosius 10 metų itin aktyviai lanko šią vietovę ir ieško vis naujų inkstų donorų. Tokių supirkėjų darbas – įtikinti žmones keliauti į pietinę Indiją, ten atiduoti juos chirurgams ir sugražinti atgal į miestelį su krūva pinigų. Kartais supirkėjai imasi pačių absurdiškiausių įtikinėjimo priemonių, pavyzdžiui tvirtina, kad inkstas su laiku ataugs.

Keturių vaikų motina, vardu Geetha, sutiko papasakoti kaip visa tai vyksta: „Dešimt metų į mūsų miestelį vis atvykdavo žmonės ir bandydavo įkalbėti parduoti savo inkstą, tačiau aš visad atsisakydavau. Tačiau mano šeima augo ir mums reikėjo nuosavo namo bei žemės lopinėlio, tad ryžausi operacijai. Taigi, su viena supirkėja nuvykau į Indiją. Procedūra truko vos pusvalandį ir kai pabudau jaučiausi lyg nieko nebūtų nutikę. Tiesa, ligoninėje man dar teko praleisti 3 savaites. Tačiau gavusi 200 tūkst. Nepalo rupijų (beveik 2 tūkst. eurų) aš grįžau į savo miestelį ir nusipirkau namą“.

inkstus-slenis2

Deja, bet ši istorija nėra viena iš tų, kurios baigiasi laimingai. Šių metų balandžio 25 dieną Nepalą sukrėtė galingas žemės drebėjimas, kurio metu buvo sugriautas ne tik Geetha šeimos namas, bet ir daugumos kitų „Inkstų slėnio“ gyventojų pastogės. Šiuo metu daugybė slėnio gyventojų sielvartą bando malšinti alkoholiu, o kiti, kurie iki šiol nebuvo pardavę savo inkstų, dabar jau savo noru prašosi kelionės pas chirurgus Indijoje. Skaičiuojama, kad kasmet juodojoje rinkoje parduodama po 7 tūkst. inkstų, nors tai ir nėra legalu.

Tiesa, ne visada organų supirkėjai su donorais deramai atsiskaito. Kartais žmonės yra tiesiog grobiami ir jiems išpjaunamas inkstas, o retkarčiais apgaunami, kad jiems reikia visai kitos operacijos, o iš tiesų procedūros metu būna išpjaunamas inkstas. Manoma, kad organų prekeiviai už savo „prekes“ iš tiesų gauna 6 kartus didesnę sumą, nei sumoka donorams.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai