Faktų mišrainė [18 dalis]

idomus-faktai

Statistinė amerikietė dabar sveria tiek pat, kai 1960-aisiais statistinis amerikietis.

Kol telefonai kiekviename name buvo retenybė, Sovietų Sąjungoje jau buvo organizuojami dainų konkursai. Tik tada savo balsus žiūrovai atiduodavo ne skambindami nurodytais numeriais, o įjungdami šviesas visuose kambariuose kai groja jiems patinkanti daina. Elektros energijos tiekėjai paskaičiuodavo kuriuo momentu būdavo patiriamos didžiausios apkrovos ir pranešdavo kas tapo dainų konkurso nugalėtoju.

Maždaug už 10 tūkst. šviesmečių nuo žemės yra milžiniškas alkoholio debesis. Debesis yra 1000 kartų didesnis už visą saulės sistemą, o jame yra tiek alkoholio, kad kiekvienas žemės gyventojas kasdien galėtų išgerti po 300 tūkst. pintų gryno alkoholio milijardą metų paeiliui.

Investicinis bankas, kuris per rugsėjo 11-osios teroro aktus neteko 75% savo darbuotojų, buvusių viename iš bokštų dvynių, padavė į teismą Amerikos oro linijas, nes šių apsauga įleido į lėktuvus teroristus, ir prisiteisė 135 milijonus JAV dolerių.

Nesenai atrasti slapti Nacių dokumentai atskleidė, kad vokiečiai planavo pakeisti Amerikoje stovinčią laisvės statulą Hitlerio statula, vos tik jiems būtų pavykę okupuoti JAV.

1969-aisiais vykstat „Altamont Speedway“ festivaliui buvo nužudyti 4 jo dalyviai, bet festivalio populiacija nei kiek nesumažėjo, mat jo metu gimė 4 kūdikiai.

Elektrinis vibratorius buvo išrastas anksčiau nei elektrinis lygintuvas ar dulkių siurblys.

Filmuojant Hario Poterio ir Hermionos bučinį vienoje iš filmo dalių, iš filmavimo salės teko išprašyti Rupertą Grintą, vaidinusį Roną, nes jis negalėjo nustoti juoktis.

Alpinistas Ricardo Pena, kopdamas į Andų kalbus, rado piniginę. Vėliau paaiškėjo, kad ta piniginė priklausė vienam iš šiuose kalnuose 1972-aisiais sudužusio lėktuvo keleivių. Dar įdomiau tai, kad tas keleivis buvo vienas iš 16-os išgyvenusiųjų ir po 32 metų jam buvo gražinta piniginė.

JAV yra draudžiama prekiauti šokoladiniais „Kinder“ kiaušiniais. Už kiekvieną turimą kiaušinį prekeivis gali gauti po 2,5 tūkst. dolerių baudos. Vien 2011-aisiais JAV buvo konfiskuota 25 tūkst. nelegaliai per sieną įvežtų „Kinder‘ių“.

Septyniolikta faktų mišrainės dalis.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai