Kinijoje darbdaviai savo darbuotojoms nurodo, kada joms bus galima pastoti

nescios-kines

Kadangi Kinijoje baigė galioti ilgus metus egzistavusi vieno vaiko politika, dabar jaunos poros skuba užmegzti naują gyvybę, kol valdžia vėl nepersigalvojo. O tai labai nepatinka darbdaviams. Nepatinka taip stipriai, kad šie priimdami moteris į darbą netgi nurodo kada joms bus galima gimdyti.

Tokia darbdavių savivalė pirmiausia pastebėta Jilin provincijoje ir dabar plinta po visą šalį. Naujai įdarbinamų moterų prašoma sutartyje nurodyti, kad jos nesiruošia per artimiausius metus pastoti ir sulauks savo eilės, kada darbdavys leis tai padaryti.

Vienos įmonės vadovė teigė: „Atšaukus vieno vaiko politiką didelė dalis moterų panoro tuojau pat pastoti antrą kartą. Tačiau jei visos moterys pastos vienu metu, kas tuomet dirbs?“. Klausimas tikrai logiškas, ypač šalyje, kurioje moterys sudaro 64 proc. visos darbo jėgos.

Kitos įmonės vadovas, ponas Zhang, guodėsi: „Mūsų departamente dirba šešios moterys, trys iš jų dabar nėščios. Joms išėjus jų darbus turės pasidalinti likusios darbuotojos. O kas jei ir jos pastos?“.

Už pastojimą anksčiau laiko įmonės teigia taikysiančios pinigines baudas bei pažeminimą pareigose.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *