Olandas įrodė, kad net ir vienas žmogus rinkdamas šiukšles gali padaryti milžinišką darbą

siuksliu-rinkimas

Pavargęs nuo kasryt kulniuojant į darbą matomų šiukšlių kalnų vienas olandas nusprendė pradėti jas rinkti ir netrukus visus nustebino parodydamas kokią įtaką gali turėti vieno žmogaus pasiryžimas nepraleisti pro akis nė vienos pakeliui sutiktos šiukšlės.

Prieš Kleynui imantis darbo...

Prieš Kleyn’ui imantis darbo…

Tommy Kleyn akis badė vienos Roterdame esančio tvenkinio pakrantė, pro kurią jis kasryt eidavo į darbą. Vieną dieną vyras nusprendė, kad jei jis nesiims pakrantės švarinimo darbų, nesiims niekas. Tad kasryt eidamas į darbą jis su savimi pasiimdavo šiukšlių maišą bei lazdą ir per maždaug pusvalandį pririnkęs pilną maišą šiukšlių ramia sąžinę galėdavo eiti į darbą. Kai savo darbo rezultatais jis pradėjo dalintis „Facebook“ socialiniame tinkle, netrukus prie jo prisijungė keli draugai ir per 5 savaites pilnai išvalyta buvo jau 100 metrų pakrantės. Rezultatas – neįtikėtinas.

Prieš ir po

Prieš ir po

Kleyn‘o iniciatyva greitai pradėjo sulaukti nemažai palaikymo internete, tad netrukus tai peraugo į nedidelį judėjimą. Dabar vyras tame pačiame Facebook‘e yra sukūręs puslapį, kuriame meta iššūkį visiems sekėjams ir siūlo kasdien praleisti pusvalandį renkant šiukšles. Puslapis sulaukia gausybės gerbėjų nuotraukų iš viso pasaulio.

Pagrindiniai Kleyn'o darbo įrankiai

Pagrindiniai Kleyn’o darbo įrankiai

Kleyn‘as atskleidžia, kad įkvėpimo šaltiniu jam tapo dar negimęs kūdikis. Jo žmona šiuo metu laukiasi judviejų pirmagimio. Kartą Tommy tiesiog paklausė savęs: „Ką aš atsakysiu savo vaikui, jei jis vieną dieną manęs paklaus kodėl čia tiek daug šiukšlių? Galėčiau pasiaiškinti, jog todėl, kad žmonės tingi šiukšles nunešti iki šiukšliadėžių. Tačiau aš būčiau atsakęs – nes tavo tėtis jų nesurinko.“

Šiukšlių rinkimo idėja taip užkrėtė roterdamiečius, kad prie jų prisijungė netgi vietinis verslas ir dabar siūlo atlygį žmonėms, padėsiantiems Tomm‘iui. Pavyzdžiui už vieną dieną padedant rinkti šiukšles žmogus gali gauti kuponą apsilankyti barbekiu restorane.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai