Olandai pirmą kartą pagamino sūrį iš kiaulės pieno

kiaules-suris

Kad kiaulės mėsa yra skani, ko gero niekas nesiginčys, tačiau ar galėtume tą patį pasakyti ir apie kiaulės pieną? Kad ir kaip bebūtų, tačiau pirmą kartą istorijoje pagaminę kiaulės sūrį ūkininkai iš Olandijos jį pardavė už rekordinę sumą – 2 000 eurų už kilogramą. Tai reiškia, kad šis sūris yra brangiausias sūris pasaulyje, brangesnis net už Balkanų asilo sūrį, kurio kaina už kilogramą siekia maždaug 1,8 tūkst. eurų.

Idėja sukurti tok sūrį kilo Erikui Steninkui, kuris ilgus metus turėjo kiaulių fermą. Tačiau neįprastą fermą, o tokią, kurioje kiaulės gyvena laisvai ir laimingai, o visi norintys gali su jomis pažaisti. Erikas pripažino, kad norėjo naujo iššūkio savo kasdieniame darbe, todėl ryžosi „pamelžti“ kiaulę. Tiesa, šis procesas pasirodė esantis sunkiausia plano dalis, mat paršavedė pieną išskiria tik kas porą valandų, maždaug pusę minutės ir tai tik po 100 mililitrų. Tad norint surinkti 10 litrų pieno, kurio reikia sūriui pagaminti, Erikui su vietiniu sūrių gamintojų prie kiaulės su puodeliais rankose teko budėti 40 valandų. Tačiau liūdniausia buvo tada, kai po šio varginančio darbo sūris dėl kitokių pieno savybių tiesiog neišėjo. Tada Erikas pasakė: „Pabandom dar kartą. Jei nesigaus – mesim šį reikalą“. Ir jiedu pabandė. Tik šįkart vyrai nusprendė surinkti 2 litrus kiaulės pieno ir jį sumaišyti su 8 litrais karvės pieno. Šįkart viskas pavyko.

Įdomu tai, kad dėl vienintelio sūrio gabalėlio vyko tikrų tikriausios varžytinės ir jas laimėjo nežinomas pirkėjas, kuris pasiūlė 2 tūkstančius eurų. Tiesa, sūrio gamintojai pasiliko ketvirtį kilogramo ir sau, o visus pinigus paaukojo labdarai.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai