Olandai pirmą kartą pagamino sūrį iš kiaulės pieno

kiaules-suris

Kad kiaulės mėsa yra skani, ko gero niekas nesiginčys, tačiau ar galėtume tą patį pasakyti ir apie kiaulės pieną? Kad ir kaip bebūtų, tačiau pirmą kartą istorijoje pagaminę kiaulės sūrį ūkininkai iš Olandijos jį pardavė už rekordinę sumą – 2 000 eurų už kilogramą. Tai reiškia, kad šis sūris yra brangiausias sūris pasaulyje, brangesnis net už Balkanų asilo sūrį, kurio kaina už kilogramą siekia maždaug 1,8 tūkst. eurų.

Idėja sukurti tok sūrį kilo Erikui Steninkui, kuris ilgus metus turėjo kiaulių fermą. Tačiau neįprastą fermą, o tokią, kurioje kiaulės gyvena laisvai ir laimingai, o visi norintys gali su jomis pažaisti. Erikas pripažino, kad norėjo naujo iššūkio savo kasdieniame darbe, todėl ryžosi „pamelžti“ kiaulę. Tiesa, šis procesas pasirodė esantis sunkiausia plano dalis, mat paršavedė pieną išskiria tik kas porą valandų, maždaug pusę minutės ir tai tik po 100 mililitrų. Tad norint surinkti 10 litrų pieno, kurio reikia sūriui pagaminti, Erikui su vietiniu sūrių gamintojų prie kiaulės su puodeliais rankose teko budėti 40 valandų. Tačiau liūdniausia buvo tada, kai po šio varginančio darbo sūris dėl kitokių pieno savybių tiesiog neišėjo. Tada Erikas pasakė: „Pabandom dar kartą. Jei nesigaus – mesim šį reikalą“. Ir jiedu pabandė. Tik šįkart vyrai nusprendė surinkti 2 litrus kiaulės pieno ir jį sumaišyti su 8 litrais karvės pieno. Šįkart viskas pavyko.

Įdomu tai, kad dėl vienintelio sūrio gabalėlio vyko tikrų tikriausios varžytinės ir jas laimėjo nežinomas pirkėjas, kuris pasiūlė 2 tūkstančius eurų. Tiesa, sūrio gamintojai pasiliko ketvirtį kilogramo ir sau, o visus pinigus paaukojo labdarai.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *