Huanglo – kaimas, kuriame gyvena ilgiausius plaukus turinčios moterys

Kaimo moterys

Kaimo moterys

Plaukai yra labai svarbus išvaizdos elementas kiekvienai moteriai. Tačiau šie niekam nėra tokie svarbūs kaip etninei Yao grupei, gyvenančiai Huanglo kaime (Kinija). Čia plaukai yra laikomi didžiausia vertybe.

Nors Huanglo kaimelis yra visai mažytis, jį sudaro 82 namų ūkiai, tačiau jis yra gausiai lankomas turistų ir turi itin gilių tradicijų. Labiausiai turistus čia viliojanti tradicija – moterų pamišimas dėl ilgų plaukų. Nieko nuostabaus, kad Yao moterys yra įrašytos į Gineso rekordų knygą, kaip ilgiausių plaukų savininkės. Paėmus visas 120 kaimo moterų, vidutinis jų plaukų ilgis siekia 1,7 metro, o ilgiausių plaukų savininkė savo pasididžiavimą užsiaugino iki 2,1 metro ilgio.

Dar visai nesenai čia gyvavo ir tokia tradicija, kad niekas, apart moters vyro ir vaikų, negalėjo žiūrėti į jos palaidus plaukus. Vyras pirmą kartą savo žmonos plaukus galėdavo išvysti tik vestuvių dieną. Jei palaidus plaukus pamatydavo koks nors atvykėlis į kaimą, pagal tradiciją jis turėdavo tris metus praleisti kartu su moters šeima kaip jų žentas. Tačiau šios tradicijos buvo atšauktos 1987 metais ir Yao moterys šiandien gali didžiuotis savo plaukais nevaržomos. Dabar išlikę tik tokie ritualai, kai plaukų plovimas upėje rudenį ir pavasarį.

Kaimo moteris per savo gyvenimą plaukus gali kirptis tik kartą – sulaukusi 16 metų ir pradėjusi ieškoti gyvenimo partnerio. Tačiau net ir tada plaukai nėra tiesiog nukerpami, jie patikimi į merginos močiutės rankas ir turi būti ornamentiškai iškarpomi. Tiesa, verta paminėti dar ir tai, kad iš to, kaip surištus plaukus moteris nešioja, galima daug apie ją sužinoti. Jei plaukai tiesiog suvynioti aplink galvą – ji ištekėjusi, bet neturi vaikų. Jei plaukai suvynioti aplink galvą ir dar surištas kuodas – ji vedusi ir turi vaikų. Na, o jei plaukai pridengti skarele – moteris ieško gyvenimo draugo.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai