Huanglo – kaimas, kuriame gyvena ilgiausius plaukus turinčios moterys

Kaimo moterys

Kaimo moterys

Plaukai yra labai svarbus išvaizdos elementas kiekvienai moteriai. Tačiau šie niekam nėra tokie svarbūs kaip etninei Yao grupei, gyvenančiai Huanglo kaime (Kinija). Čia plaukai yra laikomi didžiausia vertybe.

Nors Huanglo kaimelis yra visai mažytis, jį sudaro 82 namų ūkiai, tačiau jis yra gausiai lankomas turistų ir turi itin gilių tradicijų. Labiausiai turistus čia viliojanti tradicija – moterų pamišimas dėl ilgų plaukų. Nieko nuostabaus, kad Yao moterys yra įrašytos į Gineso rekordų knygą, kaip ilgiausių plaukų savininkės. Paėmus visas 120 kaimo moterų, vidutinis jų plaukų ilgis siekia 1,7 metro, o ilgiausių plaukų savininkė savo pasididžiavimą užsiaugino iki 2,1 metro ilgio.

Dar visai nesenai čia gyvavo ir tokia tradicija, kad niekas, apart moters vyro ir vaikų, negalėjo žiūrėti į jos palaidus plaukus. Vyras pirmą kartą savo žmonos plaukus galėdavo išvysti tik vestuvių dieną. Jei palaidus plaukus pamatydavo koks nors atvykėlis į kaimą, pagal tradiciją jis turėdavo tris metus praleisti kartu su moters šeima kaip jų žentas. Tačiau šios tradicijos buvo atšauktos 1987 metais ir Yao moterys šiandien gali didžiuotis savo plaukais nevaržomos. Dabar išlikę tik tokie ritualai, kai plaukų plovimas upėje rudenį ir pavasarį.

Kaimo moteris per savo gyvenimą plaukus gali kirptis tik kartą – sulaukusi 16 metų ir pradėjusi ieškoti gyvenimo partnerio. Tačiau net ir tada plaukai nėra tiesiog nukerpami, jie patikimi į merginos močiutės rankas ir turi būti ornamentiškai iškarpomi. Tiesa, verta paminėti dar ir tai, kad iš to, kaip surištus plaukus moteris nešioja, galima daug apie ją sužinoti. Jei plaukai tiesiog suvynioti aplink galvą – ji ištekėjusi, bet neturi vaikų. Jei plaukai suvynioti aplink galvą ir dar surištas kuodas – ji vedusi ir turi vaikų. Na, o jei plaukai pridengti skarele – moteris ieško gyvenimo draugo.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *