Siauriausio namo pasaulyje plotis – vos 120 centimetrų

siauriausias-namas-pasaulyje

Šį architektūros “stebuklą” galima pamatyti mūsų kaimyninės Lenkijos sostinėje – Varšuvoje. Gyvenamasis namas įspraustas tarp dviejų pastatų ir erdviausioje savo vietoje yra vos 120 centimetrų pločio.

Šiame pastate dabar gyvena rašytojas ir filmų kūrėjas iš Izraelio – Etgar Keret. Tačiau unikali idėja prieš šešerius metu kilo lenkų architektui Jakub Szczęsny. Namo statybos atsiėjo apie 70 tūkst. eurų. Tačiau sunkiausia buvo ne surinkti tiek pinigų, bet viską name suprojektuoti taip, kad jame būtų galima gyventi.

Keret'o miegamasis

Keret’o miegamasis

46 kvadratinių metrų ploto namas buvo baigtas statyti 2012-ųjų pabaigoje ir jį iškart įsigijo minėtas izraelietis. Šiame name nerasite jokių prabangių elementų. Miegamojo lova tiesiog įsprausta tarp dviejų sienų, vonios kambarį sudaro unitazas ir tiesiai virš jo įtaisytas dušas, o šaldytuve telpa vos du buteliai alaus.

“Prieš čia atsikraustydamas aš bijojau, kad susirgsiu klaustrofobija, čia bus tamsu ir jausiuosi kaip sardinė konservų skardinėje. Tačiau man čia iš tiesų pradėjo patikti. Namas suprojektuotas taip, kad į jį patenka daug šviesos ir man jis tapo tarsi įkvėpimo šaltiniu” – pasakojo Etgar Keret.


Nori pamatyti šį namą savo akimis? Pirmiausiai pasirūpink savo nakvyne!

Booking.com
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. psd.lt parašė:

    turbūt buvo labai lengva dokumentus tokiam mažyliui namukui sutvarkyti 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *