Brangiausiai kainavusios žmonių klaidos

Vyras nukirto seniausią medį pasaulyje

seniausias medis pasaulyje, kelmas

Geografas Donaldas Currey tyrinėjo pušis Great Basin nacionaliniame parke, kai jo įnagis, kuriuo matuojamas medžių amžius, staiga įstrigo viename medyje. Vyras išsikvietė parko eigulį ir šis padėjo mokslininkui nukirsti medį bei ištraukti įnagį. O jį ištraukus paaiškėjo, kad vyrai ką tik nukirto seniausią medį pasaulyje.

Kepėjas sukėlė didįjį Londono gaisrą

didysis londono gaisras

Thomas Farriner ilgus metus dirbo kepėju, kai vieną 1666-ųjų vakarą jis paliko savo krosnį iki galo neužgesinęs žarijų joje. Per kitas 3 dienas nuo kelių žarijų gaisras išsiplėtė iki to, kad supleškėjo 13,2 tūkst. namų, 87 bažnyčios ir be pastogės liko 80 tūkst. Londono gyventojų. Liepsnojantis miestas buvo matomas ir už 50 kilometrų.

Siekdamas išsigelbėti paklydėlis sukėlė pražūtingą gaisrą

gaisras miške, miško gaisras

Sergio Martinez tenorėjo užkurti signalinį laužą, kad po kelių klaidžiojimo dienų miškuose jis būtų kieno nors pastebėtas. Tačiau pradedantis medžiotojas, pasiklydęs San Diego kalvose, nė nesitikėjo, kad nedidelis lauželis greitai išplis per visas apylinkes ir pražudys 15 žmonių, sužeis 113 ir sudegins 2820 pastatų.

Leidėjai atsisakė leisti knygą apie Harį Poterį

haris poteris

1995-aisiais, kai J.K. Rowling norėjo išleisti pirmąją knygą apie Harį Poterį, net keliolika leidėjų atsuko rašytojai nugaras ir atsisakė leisti knygą, kuri vėliau tapo sėkmingiausia vaikams skirta knyga. Rašytoja pripažino, kad knygą leisti sutiko tiks kas penktas leidėjas, į kurį ji kreipėsi. Dažniausia atsisakymo priežastis buvo – knyga per ilga, kad ją skaitytų vaikai. Šiandien parduota 450 mln. knygų apie Harį Poterį, o J.K. Rowling yra uždirbusi apie vieną milijardą JAV dolerių.

Vyras išmetė kietąjį diską, kuriame buvo „Bitcoin“ valiutos, vertos milijonų dolerių

bitcoin valiuta

2009-aisiais velsietis James Howells nusipirko 7,5 tūkst. vienetus ką tik atsiradusios virtualios valiutos, pavadinimu „Bitcoin“. Tada ši valiuta buvo praktiškai nieko verta. Neilgai trukus jis netyčia sulaistė kompiuterį kava ir išardęs jį dalimis, tarp kurių buvo ir kietasis diskas su „Bitcoin‘ais“, susidėjo į stalčių. 2013-aisiais valydamas stalčius jis išmetė senas dalis ir tik po poros mėnesių suprato, kad kietajame diske laikė kelis tūkstančius „Bitcoin‘ų“, kurių vertė jau siekė 7,5 mln. JAV dolerių. Vyras dar bandė raustis po pietų Velso sąvartynus, tačiau jo pastangos buvo bergždžios.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai