Brangiausiai kainavusios žmonių klaidos

Vyras nukirto seniausią medį pasaulyje

seniausias medis pasaulyje, kelmas

Geografas Donaldas Currey tyrinėjo pušis Great Basin nacionaliniame parke, kai jo įnagis, kuriuo matuojamas medžių amžius, staiga įstrigo viename medyje. Vyras išsikvietė parko eigulį ir šis padėjo mokslininkui nukirsti medį bei ištraukti įnagį. O jį ištraukus paaiškėjo, kad vyrai ką tik nukirto seniausią medį pasaulyje.

Kepėjas sukėlė didįjį Londono gaisrą

didysis londono gaisras

Thomas Farriner ilgus metus dirbo kepėju, kai vieną 1666-ųjų vakarą jis paliko savo krosnį iki galo neužgesinęs žarijų joje. Per kitas 3 dienas nuo kelių žarijų gaisras išsiplėtė iki to, kad supleškėjo 13,2 tūkst. namų, 87 bažnyčios ir be pastogės liko 80 tūkst. Londono gyventojų. Liepsnojantis miestas buvo matomas ir už 50 kilometrų.

Siekdamas išsigelbėti paklydėlis sukėlė pražūtingą gaisrą

gaisras miške, miško gaisras

Sergio Martinez tenorėjo užkurti signalinį laužą, kad po kelių klaidžiojimo dienų miškuose jis būtų kieno nors pastebėtas. Tačiau pradedantis medžiotojas, pasiklydęs San Diego kalvose, nė nesitikėjo, kad nedidelis lauželis greitai išplis per visas apylinkes ir pražudys 15 žmonių, sužeis 113 ir sudegins 2820 pastatų.

Leidėjai atsisakė leisti knygą apie Harį Poterį

haris poteris

1995-aisiais, kai J.K. Rowling norėjo išleisti pirmąją knygą apie Harį Poterį, net keliolika leidėjų atsuko rašytojai nugaras ir atsisakė leisti knygą, kuri vėliau tapo sėkmingiausia vaikams skirta knyga. Rašytoja pripažino, kad knygą leisti sutiko tiks kas penktas leidėjas, į kurį ji kreipėsi. Dažniausia atsisakymo priežastis buvo – knyga per ilga, kad ją skaitytų vaikai. Šiandien parduota 450 mln. knygų apie Harį Poterį, o J.K. Rowling yra uždirbusi apie vieną milijardą JAV dolerių.

Vyras išmetė kietąjį diską, kuriame buvo „Bitcoin“ valiutos, vertos milijonų dolerių

bitcoin valiuta

2009-aisiais velsietis James Howells nusipirko 7,5 tūkst. vienetus ką tik atsiradusios virtualios valiutos, pavadinimu „Bitcoin“. Tada ši valiuta buvo praktiškai nieko verta. Neilgai trukus jis netyčia sulaistė kompiuterį kava ir išardęs jį dalimis, tarp kurių buvo ir kietasis diskas su „Bitcoin‘ais“, susidėjo į stalčių. 2013-aisiais valydamas stalčius jis išmetė senas dalis ir tik po poros mėnesių suprato, kad kietajame diske laikė kelis tūkstančius „Bitcoin‘ų“, kurių vertė jau siekė 7,5 mln. JAV dolerių. Vyras dar bandė raustis po pietų Velso sąvartynus, tačiau jo pastangos buvo bergždžios.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *