Tamsiausias Norvegijos miestas originaliai išsprendė saulės trūkumo problemą

Rjukan miestas, esantis Norvegijoje, yra laikomas vienu tamsiausių miestų pasaulyje. Mieste gyvena kiek daugiau nei 3 tūkst. gyventojų ir jis pavadintas Rjukan krioklių garbei. Kriokliai, kuriuose vanduo krenta iš daugiau nei 100 metrų aukščio, elektra aprūpina visą miestelį, tad čia gyventi gana pinigu. Bėda ta, kad tos elektros čia reikia nuolat, nes miestelyje velniškai tamsu.

Dėl aukštų kalnų, kurie supa miestą, tiesioginiai saulės spinduliai į jį nepašviečia nuo rugsėjo iki pat kovo mėnesio. Tačiau miesto valdžia rado originalų sprendimą – ant kalnų jie pastetė didžiulius veidrodžius, kurie saulės šviesą dienos metu nukreipia į miestą.

Veidrodžiai pastatyti 450 metrų aukštyje virš miesto ir sukinėjasi priklausomai nuo saulės padėties. Tokiai idėjai įgyvendinti buvo išleista per 5 mln. kronų.

Įdomu tai, kad didžiuliai veidrodžiai į miestą atnešė ne tik saulę, bet ir gausybę turistų, kurių pastaruoju metu Rjukan gyventojai neatsigina. Iki tol be saulės įpratę gyventi miestelėnai dabar ne tik ištisus metus džiaugiasi saulės šiluma, bet ir turi neleisti nuobodžiauti turistams.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *