Psichologiniai triukai, kurie jums gyvenime pravers

Jei norite iš žmogaus išpešti informaciją, nesuteikite jam progos pasakyti „Ne“. Visus savo klausimus pradėkite žodžiais „Kada/Kodėl/Kas/Kaip/Kur“, tačiau jokiu būdu ne „Ar“.

Jei pasakysi žmogui, kad tau reikia jo pagalbos, šansai, kad tau jis padės išauga kelis kart, nei tuo atveju, kai tiesiog lieptum tau padėti. Taip yra todėl, kad paprašęs pagalbos tu priverti kitą žmogų pasijausti naudingu ir jis pats ima norėti tau padėti.

Jei vakarėlyje laikote butelį lengvojo gėrimo, nelaikykite jo krutinės lygmenyje, laikykite šiek tiek žemiau klubų. Kūno kalbos ekspertai patvirtina, kad taip žmogus tampa atviresnis ir jį aplinkiniai labiau nori užkalbinti.

Aptarnavimo sferoje dirbantys žmonės žino, kad atsiprašinėti nereikia. Užuot pasakęs „Atsiprašau, kad pavėlavau“, pasakykite „Ačiū, kad manęs palaukėte“. Tuomet visą dėmesį sutelksite ne į savo klaidą, o į nukentėjusiojo gerą savybę.

Užuot pasiūlęs žmogui nusiraminti, kas, tikėtina, jį dar labiau įsiutintų, pasakykite „Aš suprantu kodėl tu nusiminęs“. Tai leis žmogui pasijusti išgirstu ir jis lengviau numalšins jį gaubiančią įtampą.

Jei tau nepatinka kito žmogaus atsakymas, padaryk po jo ilgą tylos pauzę. Įprastai ilgos pauzės metu kitas asmuo pradės keisti savo nuomonę ir ieškoti kompromiso.

Kai žmogus pasako tai, ką jau žinai, atsakyk „Tu teisus“, o ne „Žinau“. Taip pavyks su žmogumi išlaikyti geresnius santykius.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. psichoterapeutai parašė:

    man atrodo mūsų gyvenimuose jau ir taip per daug manipuliacijų, norėtųsi tyro ir nuoširdaus bendravimo.. taip sakant koks esi su savimi, toks būni ir su kitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *