Įdomūs faktai apie vištas

Vištos yra gyvi dinozaurų palikuonys. Yra mokslinių įrodymų, kad Tiranozauras Rex yra tolimas vištų giminaitis.

Vištos naminiais paukščiais paverstos prieš maždaug 8000 metų ir iki tol jos gyvendavo tropikų medžiuose bei mokėjo skraidyti.

Ilgiausias fiksuotas naminės vištos skrydis truko 13 sekundžių.

Ilgiausiai gyvenusi naminė višta buvo vardu Muffy ir ji išgyveno 23 metus bei 152 dienas.

Ilgiausiai be galvos išgyvenęs viščiukas buvo vardu Mike’as ir jis buvo tapęs tikra įžimybe. 1945 metais šeimininkas jam nukirsdino galvą ir norėjo jį suvalgyti, tačiau net ir nukirtus galvą viščiukas ir toliau guviai lakstė, o krešulys greitai sustabdė kraujavimą iš kaklo. Tad šeimininkas nusprendė pažiūrėti kaip ilgai išgyvens jo augintinis ir ėmė maitinti jį per vamzdelį. Taip viščiukas pragyveno dar 18 mėnesių.

Vištos irgi sapnuoja. Tiesa, niekas nežino ką.

Vištos tarpusavio bendravimui naudoja per 30 skirtingų vokalinių garsų.

Vištos gali įsiminti daugiau nei 100 žmonių veidus.

Tailande kurį laiką egzistavo kalėjimas, pavadinimu „Khuk Khi Kai“, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Vištų išmatų kalėjimas“. Pirmasis kalėjimo aukštas buvo skirtas kaliniams, o štai antrajame gyveno vištos. Problema buvo ta, kad tarp aukštų buvo tik grotos, o tai reiškė, kad kiekvieną kartą vištoms besituštinant viskas krisdavo ant apačioje esančių kalinių.

Vidutinė višta padeda maždaug 300 kiaušinių per metus. Po kiaušinį kas 24-26 valandas.

Kiaušinio lukšto spalva priklauso pagrinde nuo vištos veislės. Tačiau įtakos turi ir jos amžius, maitinimasis bei streso lygis.

Pasaulyje yra daugiau vištų nei žmonių – maždaug 25 milijardai.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai