Tokijo parke pastatytas permatomas tualetas džiugina parko lankytojus

Daugumai žmonių lankymasis viešajame tualete nėra pats maloniausias užsiėmimas. O jei matytumėte, kad tualetas dar ir permatomas, turbūt nė kojos į jį nekeltumėte. Tačiau Japonijoje viskas yra kitaip. Čia Tokijo parke pastatytas trijų kabinų permatomas tualetas džiugina vietinius lankytojus ir jau planuojama tokių tualetų statyti daugiau.

Japonijoje į tualetus žiūrima itin rimtai. Tualetas japonams turi būti bene švariausia namų vieta. Pavyzdžiui Tokijuje netgi yra įsikūręs „Benjyo Soujer“ savanorių klubas, kurio nariai kiekvieną sekmadienio rytą susirenka ir eina valyti viešųjų tualetų.

Japonai jaučiasi blogai, jei norint apsilankyti tualete, reikia eiti į kokį nors požeminį tamsų tualetą ar abejoti dėl jo švaros. Tad nesenai Tokijuje 16 architektų pristatė atnaujintus viešuosius tualetus, kurių vienas, susilaukęs bene didžiausio dėmesio, įkurtas Shibuya rajone esančiame parke.

Šio tualeto privalumai yra tie, kad net nepravėręs durų gali įvertinti jo švarą, taip pat gali iškart matyti ar tualetas užimtas. O dabar įdomiausia dalis – jei manote, kad visi jus matytų besinaudojant šiuo tualetu – klystate. Vos pasukus užraktą visa skaidraus stiklo kabina tampa matine ir neperregima. Vietiniams tokia tualeto koncepcija labai patinka, nes tai ne tik praktiškas statinys, bet ir atrodo visai meniškai.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *