Ukrainos vairuotojai perdaro savo automobilius ir prabanga virtusį benziną keičia į malkas

malkomis-varomas-automobilis

Malkomis varomi automobiliai pasaulyje nėra naujiena. Žmonės tokius automobilius anksčiau vairavo net kelis dešimtmečius, o itin populiariu kuru malkos tapo pirmojo pasaulinio karo metais. Tačiau moderniaisiais laikais nebent tik kvaištelėję garažų gyventojai ryždavosi eksperimentams perdaryti savo automobilius, kad jie galėtų važiuoti kurenant malkas. Vis dėlto, Ukrainoje skystam kurui tapus aukso vertės, vis daugiau vietinių gyventojų kreipiasi į auksarankius, gebančius modifikuoti automobilius.

malkomis-varomas-automobilis2

Vienas pirmųjų perdaryti savo automobilį ryžosi 36-erų Eugenijus Černygovas. Senutėlį Opelį fizikos ir matematikos profesorius ėmėsi perdarinėti praėjusiais metais. Vyriškis užtruko du mėnesius, kol pasiekė savo tikslą – automobiliu galima važiuoti kurenant malkas. Informacijos Eugenijus sėmėsi iš interneto ir 1939-aisiais išleistos knygos.

malkomis-varomi

Černygovas savo išradimo veikimo principą paaiškino taip – prie automobilio galo pritvirtinta krosnelė ir metalinis kanistras, krosnelėje deganti mediena skleidžia dūmus, šie patenka į kanistrą, kuriame yra išfiltruojami, atvėsinami ir paduodami į variklį. Tokiu būdu 100 kilometrų nuvažiuoti užtenka maždaug 18 kilogramų medienos. Priklausomai nuo medžio rūšies bei sausumo, su tokiu kuru automobilis gali išvystyti ir 100 kilometrų per valandą greitį.

malkomis-varomas-automobilis3

Dar vienas alternatyviu kuru varomų automobilių kūrėjas yra Sergėjus Iagoonas. Iš pradžių jis perdarė savo „Lada“ markės automobilį, vėliau – ir „Volga“.  Kadangi visą kuro deginimo sistemą jam pavyko sumontuoti automobilių bagažinėse, vyriškis pripažino niekad nebuvęs sustabdytas policijos. Tiesa, galinės automobilio sėdynės visada turi būti nukrautos malkomis.

malkomis-varomas-automobilis4

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos atstovas pripažino, kad tokiais automobiliais gatvėse važinėti yra draudžiama. Tačiau vieša paslaptis, kad net ir policijai sustabdžius malkomis varomą automobilį, ši dažniausiai paleidžia prasižengėlį sužavėti jo išradingumo.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. elektrovariklis parašė:

    ką dar sugalvos? tikrai išradingi 😀 😀 gal geriau tegul elektriniais automobiliais užsiima :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *