Amerikietis „menininkas“ turtus kraunasi parduodamas nepažįstamų žmonių „Instagram“ nuotraukas

instagram-menas

Nors plagijavimas yra laikomas nusikaltimu, vienam kontraversiškam „menininkui“, vardu Richard Prince, į tai nusispjauti. Svetimas nuotraukas jis demonstruoja kaip savo ir iš to kraunasi milijonus. Nesenai Niujorke pristatytas naujausias jo projektas – „New Portraits“. „Frieze Art Fair“ muziejuje demonstruojamoje ekspozicijoje lankytojai randa 37 atspausdintas svetimų žmonių „Instagram“ nuotraukas. Ne per siniausiai viena iš šių nuotraukų buvo parduota už daugiau nei 80 tūkst. eurų.

Parduotos nuotraukos autorė

Parduotos nuotraukos autorė

Parduotos nuotraukos autorė – 328 tūkstančius sekėjų „Instagram“ tinkle turinti Deere. Ji patvirtino, kad Richard Prince leidimo panaudoti jos nuotrauką tikrai negavo. Taip pat moteris pripažino, kad iš to ji greičiausiai negaus nė cento, nes apie jokias pinigų dalybas Prince nė neužsimena. Įdomu tai, kad vengdamas būti pripažintas plagiatoriumi „menininkas“ vietoje nuotraukos autoriaus naudoto teksto, po nuotrauka parašo saviškį.

Kontroversiškasis „menininkas“ ir jo paroda

Kontroversiškasis „menininkas“ ir jo paroda

Tai jau ne pirmas kartas, kai Richard Prince siekia pasipelnyti pasinaudodamas kitų žmonių darbais. Anksčiau jis jau keliskart buvo teisiamas, tačiau visad būdavo pripažintas nekaltu. Matyt jo talentas – ne kurti meną, o ieškoti įstatymų spragų.

Ką gali žinoti, gal nuvykę į šio „menininko“ ekspoziciją joje išvysite ir savo „Instagram“ nuotraukų?

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *