Įdomūs faktai apie žaidimą „Monopoly“

Pirminės Monopolio versijos autorė buvo Elizabeth Magie, kuri sukūrė žaidimą ir jį platino „Landlord’s Game“ vardu. Visgi žaidimas neturėjo didelio pasisekimo. Maždaug po 30 metų žaidimo idėją Parker Brothers leidyklai pristatė Charles Darrow, ir leidykla ėmėsi kurti Monopolio žaidimą, kuris susilaukė neįtikėtinos sėkmės. Vėliau Megė ne kartą bandė įrodyti, kad idėją Charles iš jos pavogė.

Monopolio žaidimo vietovės pavadintos pagal vietas Atlantic City’je (Niudžersis, JAV).

Kalinys, esantis žaidimo lentos kalėjime, turi vardą, jis pavadintas Jake the Jailbird.

Monopolio pinigų kiekvienais metais išspausdinama 30 kartų daugiau nei JAV išspausdina tikrų dolerių.

Ilgiausias Monopolio žaidimas istorijoje truko 70 dienų.

Kas 6 metai vyksta Monopolio pasaulio čempionatas, kurio laimėtojas gauna 20.850 JAV dolerių. Lygiai tiek, kiek yra žaidimo pinigų viename žaidime.

Ilgiausias Monopolio žaidimas po vandeniu truko 50 dienų. Rekordas buvo pasiektas 1989 metais, kuomet 1200 narų nuolat pasikeisdami ištisas 50 dienų žaidė Monopolį po vandeniu.

Monopolis leidžiamas 47-iomis skirtingomis kalbomis 114-oje šalių.

Brangiausia Monopolio versija kainuoja 2 mln. dolerių. Lenta pagaminta iš aukso, o figūrėlės iš rubinų bei safyrų. Netgi kauliukų akutėse yra deimantai.

Lapkričio 19 diena yra oficiali „Žaisk Monopolį“ diena.

Teoriškai įmanoma Monopolio žaidimą laimėti per 13 sekundžių. Tik teoriškai… Tam reikėtų, kad laimintysis tobulai devynis kartus iš eilės išmestų kauliukus, kad tobulai sukristų bendruomenės kortelės, kad žmogus spėtų įsigyti Park Place ir Boardwalk teritorijas ir kad priešininkui tuo metu tragiškai nesisektų.

Britų karališkajai šeimai draudžiama žaisti Monopolį. Taip nusprendė pati karalienė Elžbieta, kuri teigė, kad šis žaidimas jų šeimoje sukeldavo per daug konfliktų.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *