Mainais už pramogavimą su senjorais, studentams nemokamai leidžiama gyventi senelių namuose

seneliu-namai

Deventero (Olandija) miesto senelių namai surado originalų būdą, kaip neleisti savo klientams nuobodžiauti, o tuo pačiu ir – kaip padėti skurdžiau gyvenantiems studentams. Jie į senelių namus gyventi priima visus to norinčius studentus. Mokėti šiems nereikia nė cento, iš jų tik prašoma per mėnesį praleisti bent po 30 valandų pramogaujant su seneliais.

Šiuo metu senelių namuose jau gyvena 6 studentai, kurie noriai leidžia savo laisvą laiką su 160 senjorų. Jaunuoliams suteikiama visiška laisvė, išeiti ir grįžti į namus jie gali kada panorėję, o taip pat ir atsivesti čia draugų galima be jokių problemų. Svarbiausia, kad nebūtų skundų dėl triukšmo. Tačiau, kadangi dauguma čia gyvenančių senolių turi klausos problemų, kol kas tokių skundų nepasitaikė.

seneliu-namai2

Savo 30 valandų per mėnesį jaunuoliai gali išnaudoti užsiimdami pačia įvairiausia veikla – žiūrėdami televizorių, bendraudami, žaisdami žaidimus ar netgi apsipirkinėdami su senoliais. Tiesa, nei visi studentai prisipažįsta laiko neskaičiuojantys ir kartu su savo kaimynais praleidžiantys kur kas daugiau valandų.

Kai kurie studentai netgi pradėjo mokyti senolius tokių dalykų, kurių šie niekad nėra darę. Pavyzdžiui vienas iš jų kartą nusprendė senolius išmokyti grafiti meno ir su šiais visą popietę praleido piešdamas ant sienų, o štai kiekvieną savaitę senjorus moko naudotis kompiuteriais.

seneliu-namai3

Idėja tokiai programai kilo prieš dvejus metus, kai su senelių namų direktore susisiekė vieno universiteto studentas ir pasiskundė prasta studentų bendrabučio būkle. Tada ir buvo sudaryta savotiška mainų programa. Vienas studentas teigė, kad už 400 eurų per mėnesį studentų namuose jam siūlė 10 kvadratinių metrų kambarį su bendra virtuve bei vonios kambariu. Čia jis už dyka gauna dvigubai daugiau erdvės ir turi atskirą virtuvę bei vonią.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *