Mainais už pramogavimą su senjorais, studentams nemokamai leidžiama gyventi senelių namuose

seneliu-namai

Deventero (Olandija) miesto senelių namai surado originalų būdą, kaip neleisti savo klientams nuobodžiauti, o tuo pačiu ir – kaip padėti skurdžiau gyvenantiems studentams. Jie į senelių namus gyventi priima visus to norinčius studentus. Mokėti šiems nereikia nė cento, iš jų tik prašoma per mėnesį praleisti bent po 30 valandų pramogaujant su seneliais.

Šiuo metu senelių namuose jau gyvena 6 studentai, kurie noriai leidžia savo laisvą laiką su 160 senjorų. Jaunuoliams suteikiama visiška laisvė, išeiti ir grįžti į namus jie gali kada panorėję, o taip pat ir atsivesti čia draugų galima be jokių problemų. Svarbiausia, kad nebūtų skundų dėl triukšmo. Tačiau, kadangi dauguma čia gyvenančių senolių turi klausos problemų, kol kas tokių skundų nepasitaikė.

seneliu-namai2

Savo 30 valandų per mėnesį jaunuoliai gali išnaudoti užsiimdami pačia įvairiausia veikla – žiūrėdami televizorių, bendraudami, žaisdami žaidimus ar netgi apsipirkinėdami su senoliais. Tiesa, nei visi studentai prisipažįsta laiko neskaičiuojantys ir kartu su savo kaimynais praleidžiantys kur kas daugiau valandų.

Kai kurie studentai netgi pradėjo mokyti senolius tokių dalykų, kurių šie niekad nėra darę. Pavyzdžiui vienas iš jų kartą nusprendė senolius išmokyti grafiti meno ir su šiais visą popietę praleido piešdamas ant sienų, o štai kiekvieną savaitę senjorus moko naudotis kompiuteriais.

seneliu-namai3

Idėja tokiai programai kilo prieš dvejus metus, kai su senelių namų direktore susisiekė vieno universiteto studentas ir pasiskundė prasta studentų bendrabučio būkle. Tada ir buvo sudaryta savotiška mainų programa. Vienas studentas teigė, kad už 400 eurų per mėnesį studentų namuose jam siūlė 10 kvadratinių metrų kambarį su bendra virtuve bei vonios kambariu. Čia jis už dyka gauna dvigubai daugiau erdvės ir turi atskirą virtuvę bei vonią.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai