12 negirdėtų faktų apie Vatikaną

95% Vatikano populiacijos yra vyrai
Vatikano populiaciją pagrinde sudaro tik dvasininkai ir karinė sargyba. Kadangi visi jie yra vyrai, likusius 5% populiacios sudaro sargybinių žmonos ir vaikai, kuriems leidžiama gyventi Vatikano teritorijoje.

Visas Vatikanas priklauso UNESCO paveldo sąrašui
Vatikanas yra vienintelė valstybė pasaulyje, kuri visa yra įtraukta į UNESCO saugomų objektų paveldo sąrašą.

Draudimas fotografuoti ir garsiai kalbėti Siksto koplyčioje
Siksto koplyčią kasdien aplanko maždaug 10 tūkst. turistų ir pagal įstatymus visiems jiems draudžiama viduje fotografuoti bei garsiai kalbėti. Esant koplyčioje leidžiama tik šnibždėtis, o tvarką prižiūri specialiai tam koplyčioje budintys tvarkdariai.

Per didįjį penktadienį gali pamatyti Popiežių, gulinti priešais altorių
Didžiojo penktadienio mišios prasideda kiek neįprasta ceremonija, kai popiežius, vilkintis raudoną sutaną, atsigula priešais altorių veidu žemyn, o kunigai suklaupia jam už nugaros. Tuo metu visi privalo melstis mirtinoje tyloje.

Jei moteris nori gyventi Vatikane, ji turi ištekėti už sargybinio
Dirbti moterims Vatikane nėra draudžiama. Jos gali dirbti vietiniame radijuje arba laikraštyje, tačiau gyventi čia gali tik tos moterys, kurios yra ištekėjusios už Šveicarijos sargybinių, sergsinčių Vatikaną. Įdomus faktas dar ir tai, kad visi sargybiniai, pradedantys savo tarnybą Vatikane, turi būti viengungiai.

Vatikanas yra vienintelė valstybė su nuliniu gimstamumu
Tai labai lengva paaiškinti – Vatikane netik trūksta moterų, bet ir visiškai nėra gimdymo namų, tad visi kūdykiai gimdomi Romos ligoninėse.

Italijos ambasada Vatikane yra Italijos teritorijoje
Italijos ambasada Vatikane yra unikali tuo, kad ji įkurta savo pačios teritorijoje – tai reiškia, kad Italijos ambasada yra Italijoje. Visos Vatikanui priklausančios ambasados pagal seną susitarimą yra įkurdintos Romoje.

Vatikane yra degalinė
Gal ir nieko stebėtino, kad valstybė turi degalinę, bet Vatikanui tai neįprasta. Šioje degalinėje kurą piltis gali tik Vatikano gyventojai, o kainos čia tokios mažos, kad jų pavydi netgi patys italai.

Vietinis pašto skyrius yra populiariausias pasaulyje
Nors Vatikane ir nėra daug gyventojų, tačiau čia esantis paštas yra populiariausias pasaulyje. Iš jo kasmet išsiunčiama per 2,5 mln laiškų, 7 milijonai atviručių ir 20 tūkst. siuntų. Šį paštą itin mėgsta Vatikane apsilankantys turistai, kurie siunčia atvirutes savo artimiesiems.

Vatikano parduotuvėse netaikomi mokesčiai
Vis dėlto, neskubėkite keliauti į Vatikaną apsipirkti, mat įprastinėse parduotuvėse čia gali apsipirkti tik Vatikano gyventojai ir kainos čia įprastai ketvirtadaliu žemesnės nei šalia esančioje Romoje.

Vatikano geležinkeliai yra trumpiausi pasaulyje
Vatikano gelenžinkelių tinklo ilgis nesiekia nė kilometro, o per Vatikano teritoriją eina vos 300 metrų geležinkelio. Anksčiau traukiniu į Romą keliaudavo popiežius, tačiau dabar tai liko tik turistų pramoga.

Viso pasaulio katalikai trokšta pabučiuoti Popiežiaus ranką
Nuo pat viduramžių gyvuoja tradicija, kad kiekvienas, susitinkantis su Popiežiumi, turi pabučiuoti jo ranką, ant kurios yra žiedas. Taip žmogus parodo savo pagarbą ir atsidavimą jam. Įdomu dar ir tai, kad po Popiežiaus mirties jo žiedas sunaikinamas, o naujam Popiežiui pagaminamas naujas auksinis žiedas.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai