Faktų mišrainė [53 dalis]

Jei kosmose nebūtų garso izioliacijos, mes nuolat girdėtume garsus iš degančios saulės daugiau nei 100 decibelų garsumu. Garsas stiprumas būtų maždaug kaip už penkių metrų esančio grandininio pjūklo.

1985 metais Naujojo Orleano pakrantės gelbėtojai surengė vakarėlį siekdami atšvęsti metus, per kuriuos nei vienas žmogus nenuskendo. Vakarėlio metu nuskendo žmogus.

Mėlyna yra pati mėgstamiausia žmonių spalva. Kaip mėgstamiausią ją įvardina pusė amerikiečių bei europiečių.

2012 metais 400 ispanų futbolo sirgalių norėjo pamatyti savo komandos rungtynes Europos lygoje Bukarešte, Rumunijoje. Tačiau per klaidą nuskrido į Budapeštą, Vengrijoje.

Pirmąją savaitę, kai grįžtama prie vasaros laiko, avarijų skaičius išauga apie 10%.

1916 metais jaunas JAV verslininkas Jutoje norėjo pasistatyti banką. Tačiau jam reikalingos plytos buvo už 120 mylių nuo statybų vietos. Kadangi krovininiai mokesčiai būtų 4 kartus viršiję pačių plytų kainą, vyras paskaičiavo, kad jam bus kur kas pigiau kiekvieną plytą išsiųsti kaip paprastą pašto siuntą. Tad 80 tūkst. plytų buvo supakuotos po vieną ir išsiųstos paštu. Tai tapo priežastimi atsirasti draudimui nuo to laiko JAV paštu siųsti namus arba namų statybos priemones.

Anton Leeuwenhoek, mikroskopo išradėjas, po vienos nakties su žmona nusprendė su savo naujuoju išradimu ištirti savo paties spermą. Tuo metu dar nebuvo žinoma nieko apie spermos sandarą, tad mokslininkas tikėjosi per mikroskopą pamatyti mažyčius žmogeliukus.

2017 metais Didžiojoje Britanijoje atlikus apklausą paaiškėjo, kad 98% britų manosi esą mandagesni už bent 50% likusių tautų.

Vyras, kuris per mėnesį ejakuliuoja bent 21 kartą, turi 20% mažiau šansų susirgti prostatos vėžiu nei vyras, kuris per mėnesį ejakuliuoja tik 4-7 kartus.

Vienas iš Anoniminių Alkoholikų klubo idėjos kūrėjų Bill Wilson gulėdamas mirties patale paprašė viskio, tačiau seselė atsisakė išpildyti paskutinį jo norą ir jis mirė paskutinius 36 metus praleidęs blaiviai.

Taip pat skaitykite:
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai