Faktų mišrainė [89 dalis]

Septintajame dešimtmetyje Zambija turėjo subūrusi savo kosmoso programą. Ją sudarė pradinės mokyklos gamtos mokslų mokytoja, paauglė ir jos katė bei misionierius.

Maistas išsinešimui buvo populiarus jau Pompėjoje. Dauguma namų neturėjo savo virtuvių, o tai reiškia, kad dauguma žmonių maitinosi pirkdami paruoštą maistą iš tuo užsiimančių asmenų. Manoma, kad tokių „kavinių išsinešimui” Pompėjoje buvo virš 200.

Vyras, vardu Robert Lane, savo sūnus pavadino Winner (Laimėtojas) ir Loser (Pralaimėtojas/Nevykėlis). Galiausiai užaugęs Winner tapo nusikaltėlių, o Loser – detektyvu.

Orų prognozių sudarinėtojai linkę dažniau nurodyti galimą lietų, nei jo nebūvimą. Nes jei prognozuojamas lietus, tačiau jo nebūna, žmonės būna laimingesni nei tais atvejais, kai prognozuojamas oras be lietaus, bet vis dėl to ima lyti.

Naujojoje Zelandijoje draudžiamas rūkymas visiems, gimusiems po 2004 metų. Šalies vyriausybė tikisi iki 2025 metų užauginti pirmąją kartą be šio žalingo įpročio.

Katės gali vienu metu pastoti nuo kelių skirtingų patinėlių. Štai kodėl kartais vienos vados kačiukai atrodo visišai skirtingai.

Nilionierius – žmogus, turintis labai mažai arba visai neturintis pinigų.

Žili plaukai gali atgauti savo spalvą jei imsite patirti mažiau streso.

Jei filmas apie Žuviuką Nemo būtų moksliškai tikslus, tai po Nemo gimimo jo mama būtų mirusi, o tėtis būtų pakeitęs lytį į moterišką bei susiporavęs su savo sūnumi.

Kai Didžiojoje Britanijoje 1974 metais buvo atidarytas pirmasis McDonald’s restoranas, dalis britų patyrė kultūrinį šoką. Buvo skundų, kad ant bandelės neužtepama sviesto, arba kad klientams neduodama stalo įrankių.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai