Faktų mišrainė [91 dalis]

Irane kartą buvo bandoma patekti į Gineso rekordų knygą pagaminant didžiausią sumuštinį pasaulyje. Deja, bet rekordas nepavyko, nes dar nė neišmatavus sumuštinio žmonės jau ėmė jį valgyti.

Medikas Donald Unger 60 metų nuolat traškino kairės plaštakos kaulus, tuo tarpu dešinės rankos kaulų netraškino niekad. Per visą šį laiką jo kairei rankai nebuvo diagnozuotas artritas ar joks kitas sutrikimas, kuriais jį gąsdino kiti medikai. 2009 metais Donald’as gavo Nobelio premiją medicinos srityje.

Skaičiuojama, kad bet kuriuo metu maždaug 0,7% Žemės populiacijos yra girti. Tad šiuo metu visame pasaulyje yra 55 milijonai girtų žmonių.

Dinozaurai žemėje gyveno ilgiau nei jie dabar yra išnykę.

Kai krepšininkas Wilt Chamberlain tapo pirmuoju krepšininku NBA, uždirbančiu 100 tūkst. JAV dolerių, jo ilgametis varžovas Bill Russel pareikalavo klubo pakelti jo paties atlyginimą iki 100.001 JAV dolerių. Klubas sutiko.

Broliai Raitai pirmieji pakilo į orą su savadarbiu lėktuvu, kurį pagaminti kainavo maždaug 1000 JAV dolerių. Jie įveikė pagrindinį savo varžovą Samuel Pierpont Langley, kuris nesugebėjo pagaminti skrendančio lėktuvo net ir turėdamas 50 tūkst. JAV dolerių valstybės finansavimą.

Bangladešas yra 115 kartų mažesnis už Rusiją, tačiau Bangladeše gyvena beveik 173 mln. gyventojų, o Rusijoje – 144 mln. gyventojų.

1964 metais dailininko Pierre Brassau paveikslai buvo eksponuojami vienoje parodoje. Vis dėlto, niekas nežinojo, kad Pierre yra šimpanzė. Net paslaptį atskleidus kritikai pripažino, kad šimpanzės paveikslai parodoje buvo geriausi.

2003 metais Brazilija tapo pirmąja valstybe, uždraudusia soliariumus.

Nuo 1978 metų rugsėjo 7 dienos iki 1989 metų gegužės 9 dienos Norvegija buvo vienintelė šalis pasaulyje, kurioje važinėjimas riedlente buvo draudžiamas. Čia netgi buvo draudžiama prekiauti riedlentėmis.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai