7 faktai apie pėdkelnes
Pėdkelnes, tokias, kokias mes esame įpratę matyti šiandien, 1959 metais sukūrė vyras, vardu Allen Gant, kuriam priklausė tekstilės fabrikas. Pėdkelnių idėja jam kilo po to, kai jo nėščia žmona ėmė skųstis, kad jai darosi vis sunkiau prisitvirtinti tuo metu madoje buvusias prisegamas kojines. Žmonos padedamas Allen sukūrė pėdkelnes, kurias be vargo buvo galima užsimauti net ir būnant nėščiai.
Pėdkelnes kartais dėvi žvejai, nes jos padeda apsisaugoti nuo medūzų įgėlimų.
Kiekvienais metais pagamina po 2 milijardus pėdkelnių.
Pirmosios nailoninės priklijuojamos kojinės pasauliui buvo pristatytos kiek anksčiau – maždaug 1940-aisiais. Tuomet amerikiečių kariai, atvykę į Didžiąją Britaniją ir turėję su savimi šių kojinių, buvo ypač populiarūs tarp vietinių moterų.
Antrojo pasaulinio karo metais kai kurios moterys, norėdamos apsimesti, kad turi tokias kojines, galinėje kojos dalyje nusibrėždavo liniją per visą koją, kad ši atrodytų kaip kojinių siūlė.
Pėdkelnes išpopuliarino mini sijonai. Nes trumpi sijonai neuždengdavo prisegamų arba priklijuojamų kojinių keliaraiščių ir tai daug kam atrodė vulgaru.
Pėdkelnės itin sunkiai perdirbamos, o deginamos jos išskleidžia toksiškus chemikalus. Dėl šios priežasties gamtos sergėtojai ne itin žavisi šiuo aksesuaru.