Istorija apie prakeiktą verkiančio berniuko paveikslą

Nors įprastai paveikslai neturėtų gąsdinti, „Verkiančio berniuko“ paveikslas 1985-aisiais Jungtinėje Karalystėje sukėlė tikrą paniką. Gaisrininkai vieną po kito gesino gaisrus pastatų, kuriuose vienintelis nesudegęs dalykas buvo „Verkiančio berniuko“ paveikslas. Greitai šis paveikslas, kurio net 50 tūkst. kopijų buvo parduota visoje Jungtinėje Karalystėje, buvo paskelbtas prakeiktu, o The Sun dienraštis netgi organizavo masinį šio paveikslo deginimą.

Paveikslų, su verkiančio berniuko atvaizdu, seriją maždaug 1950-aisiais nutapė dailininkas Giovanni Bragolin. Paveikslai, kuriame įvairiais rakursais buvo vaizduojamas mažametis verkiantis berniukas, Jungtinėje Karalystėje tapo itin populiarūs. Per ne vienerius prekybos metus buvo parduota daugiau nei 50 tūkst. šio paveikslo kopijų.

Visgi legenda apie paveikslo prakeiksmą ėmė sklisti 1985-aisiais, kuomet dienrašis The Sun išspausdino istoriją apie gaisrą May ir Ron Hall’ų namuose. Namas visiškai sudegė, tačiau „Verkiančio berniuko“ paveikslas, buvęs svetainėje, liko praktiškai nepaliestas ugnies liežuvių.

Neilgai trukus atsiliepė vienas gaisrininkas, kuris teigė turėjęs bent 15 gaisrų, kuomet visiškai sudegusiose patalpose vienintelis nepaliestas daiktas buvo minėtas paveikslas. To pakako, kad Jungtinėje Karalystėje kiltų panika. Greitai paveikslas imtas kaltinti dėl visų jo savininkų patiriamų nelaimių, o redakciją užplūdo šimtai viena už kitą mažiau įtikimų istorijų.

Per du mėnesius nuo pirmosios žinios apie paveikslą panika buvo taip išvešėjusi, kad The Sun leidiniui neliko nieko kito, kaip tik raginti žmones atsiųsti jiems savo turimus paveikslus ir su ugniagesių priežiūra organizuoti masinį jų deginimą.

Prakeiksmo versija

Visuomenėje sklandė įvairios paveikslo prakeiksmo versijos. Vieni sakė, kad nutapytas berniukas yra romų kilmės, o šie prakeikė dalininką ir jo kūrinius. Kiti tvirtino, kad vaikas žuvo gaisre ir jo siela yra įkalinta peviksle.

Visgi, šiandien priešgaisrinės saugos ekspertai turi kiek logiškesnių versijų. Visų pirma, verta pabrėžti, kad beveik visi minėti gaisrai prasidėdavo ne šalia paveikslo, o kur nors atokiau namuose. Ir įprastai buvo galima įvardinti konkrečią gaisro priežastį – netvarkinga elektros instaliacija, nesaugus elgesys su ugnimi ar panašiai. Tad dėl paties gaisro fakto paveikslo nereikėtų kaltinti.

Vis dėlto, kaip paveikslui pavykdavo likti nesudegusiam, kai aplink visi kiti daiktai virsdavo nuodėgulių krūva? Į šį klausimą pabandė atsakyti Britų rašytojas Steve Punt, kuris BBC Radio 4 laidoje teigė, kad minėti paveikslai gamykloje buvo padengiami ugniai atspariu laku. Negana to, paveikslą laikanti virvelė buvo itin degi, tad ji nudegdavo jau nuo pirmų liepsnos liežuvių. To pasekoje paveikslas nukrisdavo ant žemės, o aukštyn plintanti ugnis neretai jį aplenkdavo.

Tačiau ir šioje teorijoje yra šiek tiek klaustukų. Jeigu paveikslai buvo padengiami ugniai atspariu laku, tai kaip per visuotinę naikinimo akciją šimtus jo kopijų pavyko sudeginti The Sun kompanijai? Klausimas lieka neatsakytas ir vis dar žadina paranormalių reiškinių gerbėjų vaizduotę.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai