Izikhothane – turtingų vargšų subkultūra

Apsirengti reikia kuo ryškiau ir kuo brangiau

Apsirengti reikia kuo ryškiau ir kuo brangiau

Izikhothane – tai nauja paauglių subkultūra Pietų Afrikoje. Šios subkultūros atstovai rengiasi tik garsių dizainerių siūtais drabužiais, geria tik brangiausius gėrimus, nevengia viešai išniekinti savo turto, tačiau gyvenime vos suduria galą su galu.

„Kad priklausytum Izikhothane, turi būti kaip mes: pirkti brangius drabužius, svaigalus, būti žinomas, turėti gražią panelę, vairuoti automobilį ir mokėti leisti pinigus“ – sako vienas iš šio judėjimo atstovų. Įdomu tai, kad ši subkultūra išsivystė šalyje, kurioje 50% mokyklą baigusių jaunuolių nė neturi darbo. Izikhothane subkultūrai įprastai priklauso jaunuoliai nuo 12 iki 25 metų.

Gerti irgi reikia tik brangius gėrimus

Gerti irgi reikia tik brangius gėrimus

Stilinga?

Stilinga?

Didžioji dalis Izikhothane atstovų pinigus gauna iš savo tėvų, kurie priklauso viduriniąjai klasei. Neretai tam, kad patenkintų savo vaikų įgeidžius, tėvai būna priversti imti paskolas. Tačiau panašu, kad šios subkultūros atstovams tai nė motais, nes didžiausią pripažinimą jie įgauna jei viduryje miesto suorganizuoto vakarėlio metu visiems matant sutrypia savo mobilųjį telefoną ar suplėšo „Armani“, „D&G“ bei kitais žinomais logotipais pažymėtus drabužius.

„Kai tu eini gatve, žmonės turi matyti, kad esi vertas tūkstančių dolerių. Aš negaliu būti pastebėtas dėvintis paprastus marškinėlius ir džinsus, tai būtų metų anekdotas“ – dėstė She-Ra save pristatantis vaikinas.

Nusiplauti rankas alkoholiu? O kas čia keisto?

Nusiplauti rankas alkoholiu? O kas čia keisto?

Izikhothane gaujų atstovai nėra agresyvūs, jie nesivelia į gaujų karus, o tarpusavyje varžosi kas pasirodys turtingesni vieni prieš kitus. Todėl neretai gaujų susitikimų metu brangus alkoholis liejasi į visas puses, drabužiai plėšomi ir trypiami, o kartu atsivestos merginos priverstos važytis dėl to, kuriai gaujai pridės pagarbos taškų.

Iš vienos pusės, tai sveikintinas judėjimas, kuris nepropaguoja smurto. Tačiau žvelgiant į visa tai tėvų akimis – tai šeimos bakrotas.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai