Izikhothane – turtingų vargšų subkultūra
Izikhothane – tai nauja paauglių subkultūra Pietų Afrikoje. Šios subkultūros atstovai rengiasi tik garsių dizainerių siūtais drabužiais, geria tik brangiausius gėrimus, nevengia viešai išniekinti savo turto, tačiau gyvenime vos suduria galą su galu.
„Kad priklausytum Izikhothane, turi būti kaip mes: pirkti brangius drabužius, svaigalus, būti žinomas, turėti gražią panelę, vairuoti automobilį ir mokėti leisti pinigus“ – sako vienas iš šio judėjimo atstovų. Įdomu tai, kad ši subkultūra išsivystė šalyje, kurioje 50% mokyklą baigusių jaunuolių nė neturi darbo. Izikhothane subkultūrai įprastai priklauso jaunuoliai nuo 12 iki 25 metų.
Didžioji dalis Izikhothane atstovų pinigus gauna iš savo tėvų, kurie priklauso viduriniąjai klasei. Neretai tam, kad patenkintų savo vaikų įgeidžius, tėvai būna priversti imti paskolas. Tačiau panašu, kad šios subkultūros atstovams tai nė motais, nes didžiausią pripažinimą jie įgauna jei viduryje miesto suorganizuoto vakarėlio metu visiems matant sutrypia savo mobilųjį telefoną ar suplėšo „Armani“, „D&G“ bei kitais žinomais logotipais pažymėtus drabužius.
„Kai tu eini gatve, žmonės turi matyti, kad esi vertas tūkstančių dolerių. Aš negaliu būti pastebėtas dėvintis paprastus marškinėlius ir džinsus, tai būtų metų anekdotas“ – dėstė She-Ra save pristatantis vaikinas.
Izikhothane gaujų atstovai nėra agresyvūs, jie nesivelia į gaujų karus, o tarpusavyje varžosi kas pasirodys turtingesni vieni prieš kitus. Todėl neretai gaujų susitikimų metu brangus alkoholis liejasi į visas puses, drabužiai plėšomi ir trypiami, o kartu atsivestos merginos priverstos važytis dėl to, kuriai gaujai pridės pagarbos taškų.
Iš vienos pusės, tai sveikintinas judėjimas, kuris nepropaguoja smurto. Tačiau žvelgiant į visa tai tėvų akimis – tai šeimos bakrotas.