Britas baldus ne gamina, jis juos užaugina
Sumanus baldų dizaineris iš Didžiosios Britanijos užuot vargęs dirbtuvėse gamindamas baldus, visą sunkųjį darbą patikėjo motinai gamtai. Dabar jo sode, tiesiogine to žodžio prasme, auga daugiau nei 400 stalų, kėdžių bei lempų gaubtų. Tiesa, toks baldų gamybos procesas užtrunka keletą metų.
Gavin Munro medelius ima formuoti vos jiems pradėjus augti. Dėka savo paties pasigamintų formų, laikui bėgant jis iš medžio gali suformuoti stalą, kėdę ar lempos gaubtą. „Baldo auginimą pradedu nuo šakų išlankstymo ant specialių formų. Vėliau, kai medis šiek tiek paauga, šakas pradedu pinti ir leidžiu joms įaugti vienoms į kitas, kad baldas pasidarytų tvirtesnis. Kai medis pagaliau įgauna norimą formą, aš nebeleidžiu jam toliau augti ir siekiu jį sustiprinti, o tada, prieš pat žiemą, jį nukertu ir per žiemą džiovinu.“, – pasakojo idėjos autorius.
Pasak dizainerio, tokie baldai yra kur kas tvirtesni už pagamintus iš atskirų dalių. „Juk sveikas kaulas yra kur kas stipresnis už lūžusį ir sutvirtintą varžtais. Taip yra ir su baldais.“, – taip paprastai savo baldų tvirtumą paaiškino Munro.
Pagrinde Munro dirba su sparčiai augančiais gluosniais, tačiau dabar pradėjo auginti eksperimentinę baldų liniją iš uosių, lazdynų, obelų ir ąžuolų. Pirmąjį derlių nuimti vyras tikisi jau kitais metais, na o parduoti pirmuosius baldus planuoja 2017-aisiais. Iki šiol pilnai užauginęs jis yra tik pavyzdinius baldus.
Nors pirmieji baldai savo pirkėjus pasieks tik po poros metų, beveik visi jie jau yra rezervuoti. Munro kėdės kainuoja po 3350 eurų, lempų kainos svyruoja nuo 1300 iki 2000 eurų. Kai žinai, kad vieną baldą užauginti trunka nuo 4 iki 8 metų, tokia kaina atrodo visai priimtina.
o ce grazu