10 faktų apie Euroviziją

eurovizijos-prizas

Pirmą kartą Eurovizijos konkursas buvo surengtas 1956-ųjų gegužės 24-ąją Šveicarijoje.

Kasmet Eurovizijos konkursą per televiziją stebi daugiau nei 180 milijonų žmonių. Šiemet jų turėtų būti dar daugiau, nes pirmą kartą istorijoje konkurse dalyvauja ir Australija, turinti per 20 milijonų gyventojų.

Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija nuo 2000-ųjų visad automatiškai pakliūna į didįjį finalą, nes yra pagrindinės Europos transliuotojų sąjungos finansuotojos. Tiesa, prie šio ketverto 2010-aisiais dar prisijungė Italija, o šiemet iškart finale matysime ir Australiją. Taigi, dėl likusių 11 vietų finale varžysis 33 valstybės.

Daugiausiai kartų šį konkursą laimėjusi yra Airija – net 7 kartus. Po 5 kartus laimėjo Liuksemburgas, Prancūzija, Švedija ir Jungtinė Karalystė.

Galingiausią debiutą Eurovizijos istorijoje yra pademonstravusi Lenkija, kuri pirmą kartą dalyvaudama 1994-aisiais su Edyta Gorniak daina „To Nie Ja“ užėmė iš karto antrą vietą.

Daugiausiai taškų finale surinkęs yra norvegas Aleksandras Rybakas, kuris su 387 taškais laimėjo 2009-ųjų Euroviziją.

Jauniausia Eurovizijos nugalėtoja – Sandra Kim iš Belgijos. Laimėjusi Euroviziją 1986-aisiais ji buvo vos 13 metų.

Norvegija yra šalis, kuri daugiausiai kartų buvo likusi paskutinėje vietoje – tai jie padarė net 11 sykių. Tačiau, nepaisant to, triskart jiems pavyko užimti pirmąją vietą.

Anglų kalba dainuojamos dainos Euroviziją laimėjo 26 kartus, prancūzų kalba – 14 kartu. Na, o olandų bei hebrajų kalbomis dainuojamos dainos laimėjo po triskart.

Sėkmingo pasirodymo Eurovizijoje formulė: baltai apsirengusi moteris, dainuojanti anglų kalba ir pasirodanti ne antru numeriu. Pasirodo, balta spalva konkurse yra sėkmingiausia – šios spalvos kostiumais vilkintys atlikėjai laimėjo net 7 kartus. Be to, solistės moterys yra laimėjusios 28 sykius, o vyrai – vos 7. Apie sėkmingiausias kalbas jau rašėme, o dėl pasirodymo numerio – tiesiog niekas nėra laimėjęs pasirodydamas antru numeriu.

Taip pat siūlome pažiūrėti vieną absurdiškiausių momentų Eurovizijos istorijoje, kai visiškai nežinodamas taisyklių savo taškus bandė dalinti Rusijos pranešėjas:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai