10 faktų apie Euroviziją
Pirmą kartą Eurovizijos konkursas buvo surengtas 1956-ųjų gegužės 24-ąją Šveicarijoje.
Kasmet Eurovizijos konkursą per televiziją stebi daugiau nei 180 milijonų žmonių. Šiemet jų turėtų būti dar daugiau, nes pirmą kartą istorijoje konkurse dalyvauja ir Australija, turinti per 20 milijonų gyventojų.
Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija nuo 2000-ųjų visad automatiškai pakliūna į didįjį finalą, nes yra pagrindinės Europos transliuotojų sąjungos finansuotojos. Tiesa, prie šio ketverto 2010-aisiais dar prisijungė Italija, o šiemet iškart finale matysime ir Australiją. Taigi, dėl likusių 11 vietų finale varžysis 33 valstybės.
Daugiausiai kartų šį konkursą laimėjusi yra Airija – net 7 kartus. Po 5 kartus laimėjo Liuksemburgas, Prancūzija, Švedija ir Jungtinė Karalystė.
Galingiausią debiutą Eurovizijos istorijoje yra pademonstravusi Lenkija, kuri pirmą kartą dalyvaudama 1994-aisiais su Edyta Gorniak daina „To Nie Ja“ užėmė iš karto antrą vietą.
Daugiausiai taškų finale surinkęs yra norvegas Aleksandras Rybakas, kuris su 387 taškais laimėjo 2009-ųjų Euroviziją.
Jauniausia Eurovizijos nugalėtoja – Sandra Kim iš Belgijos. Laimėjusi Euroviziją 1986-aisiais ji buvo vos 13 metų.
Norvegija yra šalis, kuri daugiausiai kartų buvo likusi paskutinėje vietoje – tai jie padarė net 11 sykių. Tačiau, nepaisant to, triskart jiems pavyko užimti pirmąją vietą.
Anglų kalba dainuojamos dainos Euroviziją laimėjo 26 kartus, prancūzų kalba – 14 kartu. Na, o olandų bei hebrajų kalbomis dainuojamos dainos laimėjo po triskart.
Sėkmingo pasirodymo Eurovizijoje formulė: baltai apsirengusi moteris, dainuojanti anglų kalba ir pasirodanti ne antru numeriu. Pasirodo, balta spalva konkurse yra sėkmingiausia – šios spalvos kostiumais vilkintys atlikėjai laimėjo net 7 kartus. Be to, solistės moterys yra laimėjusios 28 sykius, o vyrai – vos 7. Apie sėkmingiausias kalbas jau rašėme, o dėl pasirodymo numerio – tiesiog niekas nėra laimėjęs pasirodydamas antru numeriu.
Taip pat siūlome pažiūrėti vieną absurdiškiausių momentų Eurovizijos istorijoje, kai visiškai nežinodamas taisyklių savo taškus bandė dalinti Rusijos pranešėjas: