Istorija apie tai, kaip vyras išgyveno 382 dienas nieko nevalgydamas

Nors badavimas ištisus metus atrodo kaip neįtikėtinas dalykas, seni medicininiai žurnalai įrodo, kad bent vienas toks atvejis istorijoje buvo sėkmingai įgyvendintas. Šiuolaikiniai mokslininkai irgi sutinka – kad tai tikrai gali būti tiesa.

Ši istorija paremta 1973 metais „Postgraduate Medical Journal“ žurnalo paviešintais medicininiais dokumentais apie 27 metų škotą Angus Barberi. Vaikinas badavo ištisas 382 dienas. To pasekmė – jo svoris nukrito nuo 206 kilogramų iki 81-o. Įdomu ir tai, kad 5 metai po eksperimento, per kuriuos jis vėl maitinosi kaip normalus žmogus, jo svoris išliko 88 kilogramai.

„Prieš kelis metus į gydymo įstaigą prisistatė nutukęs jaunuolis. Iš pradžių badavimo nesiruošta tęsti taip ilgai, tačiau kadangi po kurio laiko jis jautėsi puikiai, buvo nuspręsti badavimą tęsti iki metų. To pasekoje tai tapo ilgiausiu badavimu istorijoje, užfiksuotu ir Gineso rekordų knygoje“, – rašoma žurnale.

Vaikinas visus metus išgyveno nevalgydamas jokio kieto maisto. Jis tik gėrė skysčius, prisodrintus kalio, natrio ir kitų organizmui būtinų vitaminų. Nors pirminis tikslas buvo badavimą tęsti nuo 37 iki 48 dienų, po šio laiko jis jautęsi puikiai ir eksperimentas buvo pratęstas. Jam reguliariai buvo atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai, siekiant įsitikinti, kad pavojaus sveikatai nėra. Vienintelis pasireiškęs šalutinis poveikis – tai drastiškai nukritęs cukraus kiekis kraujyje.

Taigi, kaip jam pavyko daugiau nei metus nieko nevalgyti ir išgyventi? 2012-aisiais Australijos mokslų daktaras Karl Kruszelnick tai paaiškino. Pasak jo, Angusas gyveno leisdamas organizmui valgyti pačiam save, t.y. – naikinti savo paties riebalus.

„Po dviejų ar trijų badavimo dienų organizmas pradeda kaupti energiją degindamas kūno riabalus. Riebalų molekulės skyla į du atskirus elementus – glicerolį ir riebalų rūgštis. Jūsų kūnui ir smegenims pakanka būti varomiems šių elementų iki kol kūne nebelieka riebalų“, – savo straipsnyje rašė daktaras Karlas.

Anksčiau istorijoje yra užfiksuotas ne vienas bandymas taip drastiškai mesti svorį ir kai kurie daktarai tokį metodą netgi rekomenduodavo savo pacientams, vis dėlto dabar taip mesti svorį griežtai nerekomenduojama. Numesti svorio badaujant ir nepatiriant jokių neigiamų pasekmių pavyko tik vienetams. Dauguma bandžiusiųjų patyrė šalutinių poveikių arba negrįžtamai susigadino vidaus organus. Tad šis metodas išsivysčiusiame pasaulyje yra griežtai nerekomenduojamas.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai