Istorija apie tai, kaip vyras išgyveno 382 dienas nieko nevalgydamas
Nors badavimas ištisus metus atrodo kaip neįtikėtinas dalykas, seni medicininiai žurnalai įrodo, kad bent vienas toks atvejis istorijoje buvo sėkmingai įgyvendintas. Šiuolaikiniai mokslininkai irgi sutinka – kad tai tikrai gali būti tiesa.
Ši istorija paremta 1973 metais „Postgraduate Medical Journal“ žurnalo paviešintais medicininiais dokumentais apie 27 metų škotą Angus Barberi. Vaikinas badavo ištisas 382 dienas. To pasekmė – jo svoris nukrito nuo 206 kilogramų iki 81-o. Įdomu ir tai, kad 5 metai po eksperimento, per kuriuos jis vėl maitinosi kaip normalus žmogus, jo svoris išliko 88 kilogramai.
„Prieš kelis metus į gydymo įstaigą prisistatė nutukęs jaunuolis. Iš pradžių badavimo nesiruošta tęsti taip ilgai, tačiau kadangi po kurio laiko jis jautėsi puikiai, buvo nuspręsti badavimą tęsti iki metų. To pasekoje tai tapo ilgiausiu badavimu istorijoje, užfiksuotu ir Gineso rekordų knygoje“, – rašoma žurnale.
Vaikinas visus metus išgyveno nevalgydamas jokio kieto maisto. Jis tik gėrė skysčius, prisodrintus kalio, natrio ir kitų organizmui būtinų vitaminų. Nors pirminis tikslas buvo badavimą tęsti nuo 37 iki 48 dienų, po šio laiko jis jautęsi puikiai ir eksperimentas buvo pratęstas. Jam reguliariai buvo atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai, siekiant įsitikinti, kad pavojaus sveikatai nėra. Vienintelis pasireiškęs šalutinis poveikis – tai drastiškai nukritęs cukraus kiekis kraujyje.
Taigi, kaip jam pavyko daugiau nei metus nieko nevalgyti ir išgyventi? 2012-aisiais Australijos mokslų daktaras Karl Kruszelnick tai paaiškino. Pasak jo, Angusas gyveno leisdamas organizmui valgyti pačiam save, t.y. – naikinti savo paties riebalus.
„Po dviejų ar trijų badavimo dienų organizmas pradeda kaupti energiją degindamas kūno riabalus. Riebalų molekulės skyla į du atskirus elementus – glicerolį ir riebalų rūgštis. Jūsų kūnui ir smegenims pakanka būti varomiems šių elementų iki kol kūne nebelieka riebalų“, – savo straipsnyje rašė daktaras Karlas.
Anksčiau istorijoje yra užfiksuotas ne vienas bandymas taip drastiškai mesti svorį ir kai kurie daktarai tokį metodą netgi rekomenduodavo savo pacientams, vis dėlto dabar taip mesti svorį griežtai nerekomenduojama. Numesti svorio badaujant ir nepatiriant jokių neigiamų pasekmių pavyko tik vienetams. Dauguma bandžiusiųjų patyrė šalutinių poveikių arba negrįžtamai susigadino vidaus organus. Tad šis metodas išsivysčiusiame pasaulyje yra griežtai nerekomenduojamas.