Įdomioji istorija: penkios krutų kepuraičių šlovės minutės

liemeneles-kepuraites

Maždaug 1945-aisiais Charles L. Langs‘ui stebint besideginančią žmoną kilo mintis – kodėl gi jai bei kitoms moterims nepalengvinus gyvenimo ir visai nepanaikinus maudymosi kostiumėliuose naudojamų juostelių? Netolygus įdegis erzino ne tik jį, bet ir kitus vyrus, tad Charles greitai susirado partnerį ir ėmėsi liemenėlės, kuri uždengtų tik krūtis ir nieko daugiau, kūrimo.

liemeneles-kepuraites2

Tiesa liemenėlės be juostelių jau nebuvo nauja idėja. Pirmosios buvo sukurtos dar 1930-aisiais, tačiau itin išpopuliarėjo tik 1950-aisiais, kai į madą atėjo pečius apnuoginančios suknelės. Bet vis dėlto, Langs‘o idėja buvo visai kitokia. Jis norėjo panaikinti absoliučiai visas juosteles, o tai reiškė, kad liemenėlės kaušelių už nugaros niekas nelaikytų. Kaip tai padaryti? Liemenėlę tiesiog priklijuoti!
liemeneles-kepuraites3

Būtent tai ir buvo sunkiausia plano dalis. Reikėjo sukurti klijus, kurie pakankamai tvirtai laikytų liemenėlę, tačiau nuklijavus ją, ant krūtinės nepasiliktų jokių klijų likučių. Tam į pagalbą buvo pasikviestas „Good Year“ ir kitose žymiose gumų perdirbimo firmose dirbęs Charles W. Walton‘as. Klijų kūrimas užtruko ketverius metus, tačiau galiausiai pasiektas rezultatas viršijo lūkesčius. Su Walton‘o ir Langs‘o sukurtomis liemenėlėmis, kurios labiau priminė ant krūtų dedamas kepures, moterys galėjo nesibaimindamos šokinėti į vandenį net iš trijų metrų aukščio.

liemeneles-kepuraites4

„5000 metų drabužiai buvo surišami, susegami, suvarstomi, prikabinami ir kitaip užfiksuojami. Šiemet, pirmą kartą istorijoje, jie buvo priklijuojami“ – drąsiai apie naujovę 1949-aisiais skelbė žurnalas „Life“.

liemeneles-kepuraites5

Ir nors šis nauja aprangos detalė drąsių JAV moterų buvo priimta išskėstomis rankomis. Mados bumu tai netapo. Nemažai moterų skundėsi dėl prastos medžiagų kokybės, daliai jų nuo klijų pasireiškė alergija, o kai kurioms liemenėlės tiesiog netiko dėl nestandartinių krūtinių formų.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai