Įdomūs faktai apie baterijas

Pirmosios baterijos buvo sukurtas dar 1798 metais Alessandro Volta. Kažkur girdėta pavardė? Taip, tai tas pats asmuo, kurio pavarde vadinamas įtampos matavimo vienetas – Voltas.

Amerikiečiai kiekvienais metais nuperka beveik 3 milijardus baterijų.

Pirmoji pakraunama baterija buvo sukurta 1859 metais fiziko Gaston Plante. Ta pati technologija iki šiolei naudojama automobilių akumuliatoriuose.

Galiojimo data ant elementų pakuotės nereiškia, kad po nustatytos datos jas reikėtų išmesti kaip kokį sugedusį pieną. Galiojimo data nurodo dieną, nuo kurios apytiksliai ima mažėti baterijos galia, tačiau ji vis dar tinkama naudoti.

Manoma, kad žodį „baterija“ elementams vadinti sugalvojo Benas Franklinas. Jis šį žodį pasiskolino iš karinių terminų, kur „battery“ apibrėždavo grupę ginklų, naudojamų kartu.

Miniatiūrinės baterijos, liaudyje dar vadinamos „tabletėmis“ buvo išrastos tik 1950 metais ir iš esmės pakeitė rankinių laikrodžių industriją, mat šių nebereikėjo prisukinėti.

Pagaminti bateriją reikia 50 kartų daugiau energijos, nei šios yra pačioje baterijoje.

Didžiausias nikelio-kadmio tipo įkraunamų baterijų minusas yra vadinamasis „atminties efektas“. Baterija su kiekvienu įkrovimu paprasčiausiai „pamiršta“, kad turi daugiau vietos įkrovai ir su kiekvienu įkrovimu pasiima vis mažiau ir mažiau energijos. Tokios problemos nėra su švino rūgšties baterijomis.

Viena išmaniojo telefono baterija gali užteršti 600 tūkst. litrų vandens.

Kiekvienais metais išmetama 20-30 tūkstančių tonų senų baterijų ir tik apie 1 tūkst. tonų baterijų atiduodamos perdirbimui. Didžioji dalis perdirbamui atiduodamų baterijų yra automobilių akumuliatoriai.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai