Internetinės svetainės kūrimas: didžiausios daromos klaidos

Tikriausiai, būtų tikras iššūkis, rasti verslą, kuris neturėtų internetinės svetainės. Tai tampa tarsi įrodymu, kad įmonė našiai dirba ir laukia naujų klientų. Internetinius tinklalapius turi ir stambieji verslai, ir mažos kavinukės atokiuose miesteliuose. Taigi, jeigu pradeda naują verslą, tikriausiai jau svarstote apie internetinės svetainės sukūrimą savo verslui. Dažnam iškyla ne vienas klausimas, susijęs su serverio pasirinkimu ir vadinamąsias hostingo paslaugas.

  • Specialistai pataria, pirmiausia kruopščiai pasidomėti, iš kokio tiekėjo perkate domeną. Gali pasitaikyti taip, kad nusipirksite domeną iš antrų rankų, tuomet pinigai bus sumokėti, bet teisiškai domenas priklausys kitam savininkui. Įsitikinkite, kad pasirinktas domenas bus užregistruojamas būtent Jūsų vardu.
  • Prieš ieškodami hostingo paslaugų tiekėjo, būtinai įsivertinkite, kiek internetinė svetainė bus svarbi jūsų verslui. Šiandien hostingo paslaugos planų yra ne vienas, kiekvienas planas atitinka konkrečius poreikius. Svarbu atsakyti sau į pagrindinį klausimą, ar tinklalapis bus tiesiogiai reikalingas jūsų vystomai veiklai, ar atliks tik papildomą funkciją.  Jeigu svetainės vaidmuo antraeilis, tuomet užteks pasirinkti minimalų planą ir nedaug talpos turintį serverį. Jeigu puslapis taps vienu svarbiausių jūsų verslo įrankiu, tuomet būtina išsikelti sau klausimą, kiek informacijos jums reikės sutalpinti serveryje. Nuo serverio siūlomų talpos resursų ir priklauso kokio tipo paslaugą turėsite pasirinkti.
  • Hostingo paslaugų tiekėją rinkitės atsargiai, pasidomėkite jo reputacija ir kitų žmonių atsiliepimais. Juk jam ketinate patikėti labai daug svarbios informacijos. Tad surinkite kiek įmanoma daugiau informacijos ir tik tuomet priimkite sprendimą. Sakoma, kad geriau rasti tiek gerų, tiek blogų atsiliepimų apie įmonę nei visai jų nerasti. 
  • Išsiaiškinkite koks serveris ir ką jis gali. Būtinai pasidomėkite kokie hostingo planai, kokius turi privalumus ir trūkumus. Jeigu jums internetinė svetainė tarsi vizitinė kortelė, kurioje pateikiate pagrindinę informaciją apie savo įmonę, tuomet jums gali užtekti pačios paprasčiausios paslaugos, skirtos pradedantiesiems – shared hostingo (bendrai naudojamo serverio). Tokio tipo paslauga yra kur kas pigesnė, kadangi vienu serveriu ir jo turimais resursais naudojasi net keli vartotojai. Jeigu turite kur kas didesnę internetinę svetainę ir ji skirta ne tik pristatyti jūsų įmonę, tuomet verta pagalvoti apie kiek brangesnę, tačiau gerokai daugiau laisvės suteikiančią paslaugą – virtualiai dedikuotą serverį. Su šia paslauga, klientas gauna tam tikrą kiekį serverio resursų. VSD hostingo tipas leidžia keisti konfigūraciją, ko negalėtumėte daryti su Shared Hostingu. Galingas serveris yra būtinybė tiems, kurių verslas ir visa veikla egzistuoja tik internete. Fizinis serveris, dar viena hostingo paslaugų rūšis, su kuria klientas gauna visą serverį ir klientas visus jame esančius resursus naudoja tik pagal savo poreikius.
  • Iš karto pasidomėkite, kokias paslaugų teikimo sąlygas siūlo tiekėjas. Labai svarbu, kad esant poreikiui, klientas galėtų bet kada pasikeisti planus ir gauti daugiau vietos serveryje. Veiklos pradžioje būna labai sunku prognozuoti, kokie poreikiai bus, pavyzdžiui, po pusės metų ar metų. Tad labai svarbu, kad tiekėjas visas reikiamas paslaugas Jums suteiktų kaip įmanoma greičiau. 
  • Pasidomėkite duomenų saugumu. Tiesa, ne vienas pasakys, kad serveriai būna labai saugūs, tačiau gali pasitaikyti ne viena vidinė internetinio puslapio problema. Svarbu atsakingai rinktis turinio valdymo sistemas, kurias naudojate, jas nuolatos atnaujinti, keisti slaptažodžius.
  • Būtina turėti atsakingą asmenį, kuris prižiūrėtų Jūsų turinio valdymo sistemą. 
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. tilis.lt parašė:

    Jei internetinės svetainės dar nebuvo, tikrai verta apie ją pagalvoti. Juk šiandieniniame pasaulyje didžioji dalis gyvenimo vyksta būtent internete. Tad tokia verslo plėtra ko gero yra labai naudinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *