Internetinės svetainės kūrimas: didžiausios daromos klaidos

Tikriausiai, būtų tikras iššūkis, rasti verslą, kuris neturėtų internetinės svetainės. Tai tampa tarsi įrodymu, kad įmonė našiai dirba ir laukia naujų klientų. Internetinius tinklalapius turi ir stambieji verslai, ir mažos kavinukės atokiuose miesteliuose. Taigi, jeigu pradeda naują verslą, tikriausiai jau svarstote apie internetinės svetainės sukūrimą savo verslui. Dažnam iškyla ne vienas klausimas, susijęs su serverio pasirinkimu ir vadinamąsias hostingo paslaugas.

  • Specialistai pataria, pirmiausia kruopščiai pasidomėti, iš kokio tiekėjo perkate domeną. Gali pasitaikyti taip, kad nusipirksite domeną iš antrų rankų, tuomet pinigai bus sumokėti, bet teisiškai domenas priklausys kitam savininkui. Įsitikinkite, kad pasirinktas domenas bus užregistruojamas būtent Jūsų vardu.
  • Prieš ieškodami hostingo paslaugų tiekėjo, būtinai įsivertinkite, kiek internetinė svetainė bus svarbi jūsų verslui. Šiandien hostingo paslaugos planų yra ne vienas, kiekvienas planas atitinka konkrečius poreikius. Svarbu atsakyti sau į pagrindinį klausimą, ar tinklalapis bus tiesiogiai reikalingas jūsų vystomai veiklai, ar atliks tik papildomą funkciją.  Jeigu svetainės vaidmuo antraeilis, tuomet užteks pasirinkti minimalų planą ir nedaug talpos turintį serverį. Jeigu puslapis taps vienu svarbiausių jūsų verslo įrankiu, tuomet būtina išsikelti sau klausimą, kiek informacijos jums reikės sutalpinti serveryje. Nuo serverio siūlomų talpos resursų ir priklauso kokio tipo paslaugą turėsite pasirinkti.
  • Hostingo paslaugų tiekėją rinkitės atsargiai, pasidomėkite jo reputacija ir kitų žmonių atsiliepimais. Juk jam ketinate patikėti labai daug svarbios informacijos. Tad surinkite kiek įmanoma daugiau informacijos ir tik tuomet priimkite sprendimą. Sakoma, kad geriau rasti tiek gerų, tiek blogų atsiliepimų apie įmonę nei visai jų nerasti. 
  • Išsiaiškinkite koks serveris ir ką jis gali. Būtinai pasidomėkite kokie hostingo planai, kokius turi privalumus ir trūkumus. Jeigu jums internetinė svetainė tarsi vizitinė kortelė, kurioje pateikiate pagrindinę informaciją apie savo įmonę, tuomet jums gali užtekti pačios paprasčiausios paslaugos, skirtos pradedantiesiems – shared hostingo (bendrai naudojamo serverio). Tokio tipo paslauga yra kur kas pigesnė, kadangi vienu serveriu ir jo turimais resursais naudojasi net keli vartotojai. Jeigu turite kur kas didesnę internetinę svetainę ir ji skirta ne tik pristatyti jūsų įmonę, tuomet verta pagalvoti apie kiek brangesnę, tačiau gerokai daugiau laisvės suteikiančią paslaugą – virtualiai dedikuotą serverį. Su šia paslauga, klientas gauna tam tikrą kiekį serverio resursų. VSD hostingo tipas leidžia keisti konfigūraciją, ko negalėtumėte daryti su Shared Hostingu. Galingas serveris yra būtinybė tiems, kurių verslas ir visa veikla egzistuoja tik internete. Fizinis serveris, dar viena hostingo paslaugų rūšis, su kuria klientas gauna visą serverį ir klientas visus jame esančius resursus naudoja tik pagal savo poreikius.
  • Iš karto pasidomėkite, kokias paslaugų teikimo sąlygas siūlo tiekėjas. Labai svarbu, kad esant poreikiui, klientas galėtų bet kada pasikeisti planus ir gauti daugiau vietos serveryje. Veiklos pradžioje būna labai sunku prognozuoti, kokie poreikiai bus, pavyzdžiui, po pusės metų ar metų. Tad labai svarbu, kad tiekėjas visas reikiamas paslaugas Jums suteiktų kaip įmanoma greičiau. 
  • Pasidomėkite duomenų saugumu. Tiesa, ne vienas pasakys, kad serveriai būna labai saugūs, tačiau gali pasitaikyti ne viena vidinė internetinio puslapio problema. Svarbu atsakingai rinktis turinio valdymo sistemas, kurias naudojate, jas nuolatos atnaujinti, keisti slaptažodžius.
  • Būtina turėti atsakingą asmenį, kuris prižiūrėtų Jūsų turinio valdymo sistemą. 
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. tilis.lt parašė:

    Jei internetinės svetainės dar nebuvo, tikrai verta apie ją pagalvoti. Juk šiandieniniame pasaulyje didžioji dalis gyvenimo vyksta būtent internete. Tad tokia verslo plėtra ko gero yra labai naudinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai